Sponsorlu Bağlantılar

Daha genç ve tazelenmiş bir cilde sahip olabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var. Bunlardan 10 tanesi sayesinde çok daha güzel ve bakımlı bir kadın olmanın keyfini sürebilirsiniz. Yaşlanma riskini azaltmak ve tabi ki mutsuz hissetmemek için cildinize göstereceğiniz özeni biraz daha artırmakla işe başlayabilir ve tabi ki tüm reçetelerin olmazsa olmazlarından olan su tüketimini doğru bir şekilde yapmalısınız.

Cildinizi Sürekli Yıkamayın

Her gün cilt temizlemek ne kadar doğru ise, sürekli olarak cildinizi yıkamanız da bir o kadar kötü. Yüzünüzü aşırı yıkamanız cildin tahriş olmasına ve çok daha çabuk yıpranmasına neden olacaktır. Sabah cilt temizleme ürünlerini kullanabilir, ancak yıkayarak temizleme işleminizi uykuya dalmadan önce bir defa yapabilirsiniz. Gözeneklerinizi bu şekilde daha doğru bir şekilde temizlemiş olursunuz. Tabi ki yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Nemlendirici Kullanın

Hava koşulları cildiniz üzerinde son derece etkili olduğundan yaz ve kış mevsimine uygun nemlendiriciler kullanmayı bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Kuru bir cildiniz varsa, nemlendirici sürmemeniz daha da yıpranmış bir cilt görünüme sahip olmanıza neden olacaktır. Cildinizin nemli kalması ve gün içinde ihtiyaç duyduğu nemi kazanması için her gün mutlaka nemlendirici kullanmalı ve özellikle soğuk havalarda nemlendirici sürmeden dışarı çıkmamalısınız.

saglikli-cilt

 

Cilt Temizliği Olmazsa Olmaz

Tabi ki cildinizi kir ve yağ gibi kötü etkenlerden korumak için uygun bir cilt temizleme ürünlerine sahip olmalısınız. Haftada en az iki kez Peeling yaparak cildinizi ölü hücrelerden arındırabilir ve daha canlı bir yüze sahip olabilirsiniz. Tazelenmiş bir cilt için cilt temizleme ürünü ve toniğinizi günde en az 2 kez kullanmaya özen göstermelisiniz.

A Vitamini İçeren Kremler Kullanın

A Vitamini cildinizin tazeliğini korumak için son derece yardımcıdır. Dermatolojik testlerden geçirilmiş ve içeriğinde zengin A vitamini bulunan kremler sayesinde ince çizgileri azaltabilir ve daha canlı ve esnek bir cilde sahip olabilirsiniz.

peeling

Yaşlanmanızı Geciktiren C  Vitaminli Ürünler Edinin

C vitamini kırışıklıklar üzerinde son derece etkilidir v e cilt üzerine uygulanan C vitamini her zaman yaşlanma karşıtı olduğundan son derece etkili sonuçlara neden olur. Alacağınız kremlerin veya yüz bakım ürünlerinin içeriğinde C  vitamini olmasını tercih ederek çok daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sigara Ve Alkolden Uzak Durun

Soluk bir cilt rengine sahipseniz ve aynı zamanda cilt elastikiyeti de sürekli olarak azalıyorsa bu durumda sigara ve alkol tüketimini gözden geçirmenizde fayda var. Sigaradan uzak kalarak cildinizin daha canlı bir renk tonuna sahip olmasını sağlayabilir ve tabi ki daha elastik özellikte olmasını da başarabilirsiniz.

Günde En Az 2 Litre Su Tüketin

Su tüketimi tüm sağlığınız için gereklidir. Tüm organların suya ihtiyacı olduğunu asla unutmamalı ve aynı zamanda uzun, sağlıklı bir ömür için de su tüketiminize dikkat etmelisiniz. Günde en az 2 litre su içerek hem sağlığınızı korumuş olur, hem de cildinizin daha nemli, elastik olmasını sağlarsınız.

 

Sponsorlu Bağlantılar