Sponsorlu Bağlantılar

Genel Özellikleri

Duygularını içine atan ve belli etmekten çekinen Akrep burcu genel özellikleri itibari ile cazibeli ve güçlü bir karaktere sahip kişilerden oluşur. Akreplerin hayatlarındaki dostlar ve arkadaşlar çok önemli bir yere sahiptir. Her konuda çok kararlı oldukları gibi, sezgileri de oldukça güçlüdür. Tutkulu kişilerdir ve sevgi doludurlar. Pişmanlık duyguları da oldukça yüksektir ve analitik zekaya sahiptirler. Her konuda sır tuttukları gibi, kendilerine yapılan iyilikleri de, kötülükleri de asla unutmazlar ve kinci kişilerdir. Her zaman dikkatlidirler ve karşılarındaki kişilere anlayışlı davranırlar. Kendilerine özgü bir imajları vardır ve gözleri çok etkileyicidir. Sekse aşırı düşkün olan Akrep burcu, kararlı ve çalışkan kişilerdir. Olaylara ve yeni tanıdıkları kişilere karşı kuşkucu bir yaklaşımları vardır. İnatçı oldukları kadar burunlarının dikine gitme huyları da vardır ve bazen kendileri için zararlı olacağını bile bile tehlikeye atılmaktan hiç çekinmezler. Son derece kıskanç kişilerdir ve alaycı sözler sarf ederler. Alıngan oldukları kadar hırslı ve ihtiraslıdırlar. Egoları çok yüksektir ve bencil oldukları söylenebilir.

Akrep Kadını

Erkekleri çok kolay etkisi altına alan Akrep kadını cazibesi ve muhteşem bakışları ile ilk bakışta dikkatleri üzerine çeker. İşinde de özel hayatında da hırslıdır ve aynı zamanda kuvvetli bir sezgisel yeteneği vardır. Akıllı bir kadın olan Akrepler, alımlı bir görünüşe sahiptir. Kibirli olması nedeni ile zaman zaman sorunlar yaşar ancak duygusal ve alçak gönüllü yanları da çok fazladır. Akrep kadını sevdiği her şeyi kıskanır ve kıskançlığı yüzünden ikili ilişkilerinde sıkıntılar yaşayabilir. İnatçı kişilerdir ve kendi doğrularına göre harekete ederler. Yalandan hiç hoşlanmadığı gibi kendisine yalan söylenildiğinde arkadaşı ya da partneri olsun, anında o ilişkiyi bitirir. Saygın ve zengin kişilerle görüşmekten hoşlanır. Gururuna çok düşkün olan Akrep kadınları dürüstlüğe de çok önem verir. Hiçbir şekilde başarısızlığa tahammül edemez ve herkese güvenmez. Genellikle şüphecidir ancak genellikle sezgileri ve duyguları ile hareket eder. Hırslıdır ve aynı zamanda kindardır. İntikam konusunda oldukça acımasızdır. Kötü huylu kişilere sessiz kalamaz. İkili ilişkilerde her zaman saygı ve sevgi ister. Tutkuludur. Arzularını ve tutkularını tatmin etmeyen biri ile görüşmeyi sürdürmez. Eşini aşırı sahiplenir ve çok aşırı kıskançtır. Aşık olduğu takdirde ömür boyu ilişkisini sürdürür ve tutkuyla bağlanır. Çocukları olduğunda da mükemmel anne olur.

Akrep Erkeği

Duygusallığı ile tanınan Akrep erkeği son derece kararlı ve aynı zamanda arzuludur. Hayat enerjileri çok yüksektir ve her ortamda neşelidirler. Akrep burcu erkeği keyfine çok düşkündür ve aynı zamanda akole karşı zaafı vardır. Yemek ve cinsellik onun için çok önemlidir. Akrep burcunun erkeği de kadını gibi herkese şüpheyle yaklaşır. Kolay kolay güvenmediği gibi, paraya da çok ehemmiyet verir. Para Akrep burcu için güç anlamına gelir. Eleştiriden hiç hoşlanmaz. Her konuda açık konuşur ve dürüst davranır. Sevdiği kişiler için ve dostları için fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Keskin ve etkileyici bakışlara sahip oldukları gibi, hislerini bakışları ile ifade etmekte güçlük çekmezler. Aşırı derecede kıskançtır ve aynı zamanda kindardır. Analiz gücü çok yüksektir ve bu yüzden karakter tahlili konusunda uzman sayılır.  Evlenmek istediğinde gurur duyacağı bir kadın seçer ve sevdiği kişiye kesinlikle sadık kalır.

 

Sponsorlu Bağlantılar