Sponsorlu Bağlantılar

Genel Özellikleri

Cömertliği ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile tanınan Aslan burcu genel özellikleri itibariyle pek çok kişiyi etkisi altına alan lider kişilerden oluşur. Aslan burcu doğasından gelen bir yaratıcılığa sahiptir ve aynı zamanda son derece zekidir. Her türlü plan ve organizasyonda imzası bulunacak kadar pratik ve yeteneklidir. Sevdiği kişiler için fedakarlıktan asla kaşınmayan Aslan burcu, üstünlük konusunda da bayrağı kimseye kaptırmaz. Otoriter tarafı zaman zaman sıkıntılı durumlara neden olsa da, sorumluluk sahibi olmasından dolayı çok sevilirler. Zorba bir tarafı da olan Aslanlar, züppelik konusunda da fena değildirler. Narsistlikte sınır tanımamaları, düşüncelerin de sabit fikirli olmaları ve tahammül eşiklerinin ve toleranslarının çok düşük olması özellikle ikili ilişkilerde ciddi sorunlara neden olmaktadır.

Aslan Kadını

Kendine güveni tavan yapmış olan Aslan kadını her zaman mağrur bir ifadeye sahiptir ve son derece etkileyici bir havası vardır. Son derece dürüst olan Aslan kadını, iyi niyetli ve yardımseverdir. Karşısındaki kişiden de en az kendisi kadar dürüst olmasını bekler ve yalan söz konusu olduğunda her şeyi sona erdirir. Sahtekâr ve yalancı insanlardan anında uzaklaşır. İkili ilişkilerinde karşısındaki kişiye farklı görünmekten çok hoşlanır. Aşırı seksi görünmese de erkekleri güzel konuşması ile etkilemeyi başarır. Her zaman enerjik ve aynı zamanda güler yüzlüdür. Farklı ortamlara girmekten ve yeni kişilerle tanımaktan zevk alan Aslan burcu kadını, dostlarını da çok dikkatli şekilde seçer. Asla iyi niyetini kullanan kişilere bir şans daha vermez. Aslan burcu kadını için özgürlük her şeyden değerlidir ve ilişkilerinde kendisine sınırlar koyulmasından asla hoşlanmaz. İşinde lider olmaktan hoşlanır ve başarılı bir kadındır. Özgüveni yüksek olan Aslan kadını gururuna da çok düşkündür. Kaliteli giyinmekten hoşlanır ve altın ya da kıymetli taşlara da özel bir düşkünlüğü vardır. Lüksü sevdiğinden para biriktirmesi oldukça zordur. Evlendiğinde tek eşli olur ve sadık bir kadındır. İyi bir anne olsa da disiplinli yanı evde sıkıntılar yaratabilir.

Aslan Erkeği

Zekasıyla kadınları etkileyen Aslan erkeği, romantizmi ile de pek çok kadının rüyalarını süsler. Ilımlı havası ve pratik zekası ile her ortamda dikkatleri üzerine toplamayı bilir. Kendisine övgüler düzülmesinden çok hoşlandığı gibi, kızdığında etrafta ne varsa dağıtır. Öfkesi çok büyük olan Aslanlar asla kindar olmadıklarından sakinleşene kadar beklemek gerekir. Arkadaşları ve dostları tarafından çok sevilirler ve onlar da lükslerine çok düşkünlerdir. Seyahat etmekten ve gezmekten hoşlanmalarının yanı sıra oldukça sosyal bir hayata sahiptirler. Emir altında çalışmaktan hoşlanmadıkları gibi bu şekilde konuşulmasından da rahatsız olurlar. Tüm arkadaş ve dostlarının sıkıntıları ile ilgilenir ve yardımcı olurlar. Romantik bir sevgili oldukları kadar eşlerine sadık bir erkek olarak da ün salmışlardır.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar