Sponsorlu Bağlantılar

Baharla beraber hepimize hafiften bir yorgunluk hissi de gelir, yerleşir. Bir hastalık olarak görülmemesi gereken durum yaşam kalitesini de azalttığından pek hoş karşılanmaz. Elbette bahar yorgunluğu olarak bilinen bu duruma tedbir alınmadığı takdirde tekrarlama ve kronik hale gelme durumu da söz konusu olabilir. Sadece yorgunluk değil, aynı zamanda halsizlik ve isteksizlik durumlarına da sebep olan bahar yorgunluğundan kurtulmak için önlem alabilirsiniz.

bahar-yorgunlugundan-kurtulun

Bahar yorgunluğundan kurtulmak için beslenmenizde bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Özellikle Omega 3 alımınızı artırmak yorgunluk hissinden kurtulmanızı sağlayacak en önemli maddelerden biridir. Vitamin takviyesi de gerekir ki özellikle A vitamini yönünden zengin beslenebilir, öğünlerinizde bolca B vitamini alabilir, C ve E vitaminlerine de ağırlık verebilirsiniz. Beslenmenize katkıda bulunması için mutlaka arı poleni, arı sütü takviyesi de bahar yorgunluğunuzu gidermenizde yardımcı olacaktır. Ginseng tohumları veya hapları da kullanılabilir.

adacayi

Kendinizi daha enerjik ve canlanmış hissetmek için bahar mevsiminde bolca adaçayı içebilirsiniz. Bitki çayları ile aranız iyiyse menünüze mutlaka kekik çayı ve kuşburnu çayını da ekleyin. Yemeklerde pul biber kullanımı ile beraber fesleğen tüketmeye de özen gösterin. Biberiyenin ve zencefilin de canlandırıcı etkisi olduğunu unutmayın.

detoks

Detokslar da bahar yoğunluğunu azaltan faktörler arasında yer alır. Toksinleri vücuttan atmak yorgunluk hissinin de azalmasını ve daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar