Sponsorlu Bağlantılar

Pek çoğumuz evlerimizde çiçek bakmayı severiz ve hemen her köşede bir çiçek barındırırız. Doğru bitki ve çiçeklerle evlerinizdeki havayı temizleyebileceğiniz gibi, pek çok kanserojen etkiyi de bertaraf edebilirsiniz. Örneğin Kaynana Dili olarak bildiğimiz çiçeğe salonlarımızda çok daha fazla yer verebilir ve kansere neden olan ve aynı zamanda sinir sistemine de çok büyük zararlar veren  “trikloretilen”i hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

 

Hava temizleyen bitkileri salonlarınız dışında holleriniz ve yatak odalarınızda da bulundurabilirsiniz. Gece siz uykudayken salgıladıkları karbondioksit ise hem sizi rahatsız edecek düzeyde değil, hem de gündüz verdikleri oksijen söz konusu olunca son derece önemsizdir.

kurdele çiçeği

Odalarınızda bulundurabileceğiniz bir başka bitki ise Kurdele Çiçeğidir. Özellikle alerjen bir yapıya sahipseniz bu bitki sayesinde alerjen maddeleri yok edebilir ve odanızın havasının temizlenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sigara tüketen bir iseniz ve evinizde sigara içiyorsanız, sarmaşık bitkisini kullanarak hem sigaradaki, hem de temizlik maddelerinde bulunan benzeni yok edebilir ve daha temiz bir havaya kavuşabilirsiniz.

açelya2

Evlerinizde bulunduracağınız açelya bitkisi sayesinde havaya karışan amonyaktan kurtulabilir ve papatya ile de hem dekoratif bir görüntü sağlar, hem de odalarınızın havasını temizleyebilirsiniz. Cadde üzerinde oturuyorsanız ve her pencereyi açtığınızda egzoz kokusu soluyorsanız o zaman mutlaka bir çam ağacını evinizin köşesine koymalısınız. Sinüslerinizde evdeki nemin yetersizliğinden dolayı bir kuruma söz konusu ise o zaman da evinize Philodendron bitkisi alarak daha nemli bir atmosfere kavuşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar