Sponsorlu Bağlantılar

Bu da mı aşk değil, her yaşanılan hüsran sonrası içimizden geçen o karanlık ve küskünlük dolu cümlelerden biridir. Oysa büyük bir hevesle bu kez aşık olmaya çok yaklaşmış gibiydik. Büyük ihtimalle öyle sanıyorduk, ama tabi ki çok fena yanılıyorduk. Her seferinde bu kez olacağını düşünüp giriştiğimiz ilişkilerden bu denli büyük hayal kırıklıkları ile ayrılmanın nedeni nasıl açıklanabilir ki? Peki, nerede hata yapıyor ve o kahrolası aşkı niye bir türlü bulamıyoruz?

 dogru-aski-bulmanin-yollari

Pek çok farklı sebebi olsa da herkesin yaptığı ortak yanlışlar var diyebiliriz. Mesela aşkı yanlış yerde arıyor olmak şu anki yalnızlığınızın en önemli nedeni olabilir. Size uygun olmayan, iki farklı dünyalardan gelmiş olduğunuzun kanıtı gibi duran o adamla ne işiniz varsa, aşkın gelmeme sebebi de ta kendisi olabilir.

 yanlis-iliskiler

Aşkı bulamıyor olabilirsiniz ama uzman olduğunuz bir konuda elinize su dökülmez eminiz, o da nerede yanlış erkek varsa kendinize çekiyor olmanızdır. Aşkla uzaktan yakından ilgisi olmayan, aksine içinizdeki aşkı da öldürecek bu seri katil kılıklı adamlara aşık olduğunuzu sanıp, sonrasında ben ne yaptım diye hayıflandığınız anları bir düşünün isterseniz.

 yalnizlik

Sürekli aşktan bahsetmek ve her konuyu dönüp dolaştırıp aşka getirmek de yalnız kalmanızın en büyük nedenlerinden biri. Tüm hayatınızı bir aşka bağlamak, hayallerinizi aşkınız üzerinden yapmak, geleceğinizde hayalinizdeki o aşkla dolu adamla yapacaklarınızı düşünmek sizi bugünden kopardığı gibi, karşınıza çıkan gerçek aşkları da kaybetmenize neden oluyor.

 dogru-asklar

Güzel bir ilişkiye sahipken, hala kafanızda yarattığınız o ütopik aşk hayallerini görmeye çalışmaktan da aslında yaşadığınız aşkın farkına varmıyor olabilirsiniz. Gül gibi sevgilinizi o anlamsız aşk hayalleri ile kendinizden uzaklaştırdığınızda, aslında aradığınız aşkı niye bulamadığınızı anlamak için aynaya bakmanız yeterli olacaktır. Sevgilinizin yapmasını istediklerinizi sıralamaya başlıyorsanız ve aşık olacağınız adamın şu gibi, bu gibi özellikleri olmalı diyorsanız gidip bir evcil hayvan almanı daha doğru olacaktır.

 ayrilik

Aşkın tarifi ile ilgili sıkıntılar yaşıyor olabilir misiniz? Örneğin siz aslında aşkın peşinde koşuyor ve yalnızca kafanızdaki bir hayali yaşamak için bilinmez bir rüyada dolaşıyor da olabilirsiniz. Size deliler gibi aşık olan birine bakarken hala aşkın nasıl olması gerektiği konusunda atıp tutuyorsanız aşk sizin için pelesenk olmuş bir sözcükten fazlası değil, itiraf edin.

 A couple in bed

Bugünde yaşamayıp, sürekli olarak geçmişinizi didip durmanız ve eski aşklarınızı bir türlü unutmayı başaramamış olmanız da aşık olmanızı engelliyor. Geçmişi arkanızda bırakıp, yeni insanlara şans tanımadan aradığınız aşkı nasıl bulabilirsiniz ki?

 ask-acisi

İnsanları oldukları gibi kabul etmeyi başaramadığınız için, kafanızda oluşturduğunuz o mükemmel aşkı aramaya devam edebilirsiniz. Zira kimse mükemmel değil, hatta siz bile. Eh tabi ki onu yanlış yerlerde arıyor olma ihtimalini de göz önünde bulundursanız iyi olur.

 ask-acisi-cekmek

Kapıdan dışarı burnunu çıkarmazsan eğer, aşk gelip kapıyı çalacak diye çok beklersin şekerim. Kimse evde yalnız başına, aşk gelsin de beni bulsun diye bekleyen bir kadından haberdar olamaz. Tabi evini çöp yığınına çevirip ana haber bültenlerine konu olmadığın sürece.

 asksiz-kadinlar

İlla ki canını yakacak, sana insan gibi davranmayacak, her yaptığına, giydiğine oturup kalkmana karışacak, hayatı cehenneme çevirecek bir öküz bulma sevdandan dolayı da o güzelim adamların büyük aşklarını kaçırmaya devam ediyorsun, haberin olsun.

ayrilan-kadinlar

 

Sponsorlu Bağlantılar