Sponsorlu Bağlantılar

Işıl ışıl ve canlı bir görüntüye sahip olmasını istediğiniz cildinize bakım yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları iyi bilirseniz, hem çok daha genç, hem de son derece sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Vereceğimiz tüyolar sayesinde yanlışlarınızdan kurtulup, doğru cilt temizliğinin nasıl yapıldığını da öğrenmiş olacaksınız.

cilt-bakim-urunleri

Cildiniz kuru veya çok hassas bir yapıya sahipse cilt bakımı için mutlaka dermatolojik testlerden geçirilmiş ürünler tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle kuru ve hassas ciltler için temizleme sütleri çok daha doğru bir tercih olacaktır. Tahriş yaratan ve içeriğinde alkol olan temizleme ürünlerinden olabildiğince uzak durun. İçeriğinde granül olan ürünler cildinizdeki hassasiyeti artıracağından, ölü cilt hücrelerinde son derece etkili olan enzimlerin kullanıldığı temizlik ürünlerine yönelin. Kuru ciltler için temizlik işlemleri dışında haftada bir kez cildin ihtiyacı olan nemi kazanabilmesi için maske kürleri uygulanması da sağlıklı bir görünüm için önceliğiniz olmalıdır.

cilt-bakimi

Karma cilt tipine sahip kişiler için farklı ürünleri aynı anda kullanmak veya sadece karma ciltler için üretilen ürünleri almak daha doğrudur. Yağlı olan bölgeler için yağ dengeleyici temizlik sütleri ve tonikler işinize yarayacaktır. Kuru bölgeler için ise mutlaka temizlik işleminden sonra nemlendirici sürmelisiniz. Yağ dengesini sağlayan cilt maskeleri veya ölü derinin soyulmasını sağlayan, cilde parlaklık ve canlılık kazandıran eksfoliyasyon işlemini de tercih edebilirsiniz.

cilt-maskeleri

Yağlı bir cilde sahipseniz içeriğinde yağ olmayan, sülfür veya salisilik asit içerikli temizleme ürünleri kullanmak gerekiyor. Ciltteki yağın dengelenmesi için kil maskesi uygulaması da yapabilirsiniz. Gözeneklerin daima açık kalmasını sağlamak için her gece cilt temizliği yapmadan uyumamalısınız. Sıkılaştırıcı tonikler de temizlik sonrası kullanıldığında, ciltteki gözeneklerin giderek küçülmelerine ve yağlanmanın da azalmasına neden olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar