Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların en önemli aksesuarları hiç kuşku yok ki saçlarıdır. Her kadın gür ve sağlıkla parlayan saçlara sahip olmak ister ancak bazen saçlar azalır, parlaklığını yitirir veya cansızlaşır. Gür saçlara sahip olmak için vereceğimiz önerilere kulak kabartmanız çözüm olabilir.

Saçları besleyen vitaminleri günlük beslenmenize katmakla işe başlamalısınız. Özellikle saçlarınızın gürleşmesi için önemli mineral ve vitaminlere sahip olan et ve süt ürünlerini daha sık tüketin. Gün içinde taze fındık, badem veya ceviz yemeyi ihmal etmeyin. Balık tüketiminizi haftada en az iki güne çıkarın ve çinko içeren besinler kadar demir içerenleri de sıklıkla tüketmeye çalışın.

Günde en az 1.5 litre su tüketin ve saçlarınıza ihtiyaçları olan nemi kazandırın.

Alkol tüketiyorsanız veya sigara kullanıyorsanız azaltmaya çalışın zira saç dökülmeleriniz bu yüzden olabilir.

gur-saclar

Aşırı stresin saçlarınızı dökeceğini, saç köklerinize de zarar vereceğini unutmayın ve güneşe çıkarken mutlaka şapka kullanmaya çalışın. Şampuan, saç kremi veya saç bakım maskeleri seçerken organik olmalarına ve içeriklerinde kimyasal olmamasına dikkat edin. Dermatolojik testlerden geçirilmiş, saçı besleyen ürünleri kullanmayı deneyin, sonuç ummadığınız kadar iyi olacaktır.

Aşırı sıcak suyla yıkanmaktan vazgeçin ki saçlarınız kurumasın. Ilık suyla yıkanın ve saçlarınızı her gün yıkamak yerine gün aşırı yıkayarak saç derinizin yağlanmasına ve beslenmesine izin vermiş olun.

sac-uzatma

Pek çok yerde bulabileceğiniz papatya yağı ya da kekik yağı kullanarak saçlarınıza masaj yapın. Lavanta yağı da aynı şekilde iyi gelecektir. Doğal yağlarlar yapacağınız masajın kan dolaşımınızı harekete geçirip saç köklerinizi besleyeceğini aklınızda tutun.

Saç kırıklarınızı düzenli olarak kestirin ve saçlarınızı kuruturken fön makinenizi saçlarınıza en az 20 cm uzakta olacak şekilde tutun. Saç maşalarının kırıklarınızı artırıp saçlarınızı daha da yıpratacağını unutmayın. Saçlarınızı tararken organik kıllardan üretilen fırçaları kullanın ve ıslakken saçlarınızı fırçalamayın.

Sponsorlu Bağlantılar