Sponsorlu Bağlantılar

Sararmış dişler herkesi rahatsız eder ve gülümserken ağzı kapatma isteği uyandırır. Kişinin özgüvenini azaltan ve toplum içinde rahat konuşmasını engelleyen bu durumu ortadan kaldırmak için dişlerinizi evde uygulayacağınız basit yöntemlerle beyazlatabilirsiniz.

Karbonatın dişleri beyazlattığı bilinen bir gerçektir. Oldukça ucuz bir yöntem olması yanında uygulaması da basittir. Karbonatla beraber bir miktar tuz ve suyu aynı kabın içinde eritip dişlerinizi bu su ile ovabilirsiniz. Haftada bir ya da iki defa uygulayabileceğiniz bu yöntemden sonra dişlerinizi fırçalamayı da unutmayın. Karbonat ayrıca dişlerinizde bulunan diş taşlarından kurtulmanıza da neden olacaktır.

evde-dis-beyazlatma

Yine haftada en fazla iki defa uygulayabileceğiniz bir başka yöntem de çilekle dişlerinizi ovmaktır. Laktik asit bulunduran çilek iyi bir diş beyazlatıcıdır ancak bu yöntemi iki kezden fazla uygulamamalısınız.

dis-beyazlatma-yontemleri

Dişleri beyazlatma konusunda çok etkili olmasa da işe yarayan yöntemlerden biri de tuzla dişleri ovmak ve tuzlu suyla ağız gargarası yapmaktır. Diş etlerinizde sorun veya iltihap söz konusu ise tuz son derece iyi gelecektir.

dis-beyazlatmak

 

Karbonatla beraber sirke ve tuzu bir kapta eritin. Sirkeyi bir çay kaşığının yarısı kadar koymanız yeterlidir. Tuzu da sadece bir tutam ekleyin. Karbonatın miktarı ise dolu bir çay kaşığı olabilir. Bu karışımı dişlerinize sürüp güzelce fırçalarsanız doğal bir beyazlatıcı elde etmiş olacaksınız.

Fresh smile of woman with healthy teeth

İçinde tuz bulunan bir suda bekleteceğiniz zeytinler de dişlerinizi beyazlatabilir. Zeytinleri beklettikten sonra geriye kalan suyu ağzınızın içinde gargara yaptığınızda hem beyazlama elde edecek hem de ağzınızın içindeki iltihapları yok edeceksiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar