Sponsorlu Bağlantılar

Doğumdan önce aldığınız kiloları, doğumdan sonra vermek, uzmanlarında tavsiyelerini dinleyerek oldukça kolaylaşıyor. Doğumdan sonra yaşadığınız bebek sevinci ile süt yapsın diye yediğiniz her şey bedeninize kilo yapacak  “ Hamileyken aldığım kilolardan kurtulabilecek miyim?” sorusunun endişesini yaşatacaktır. Oysa doğum sonrası kilo vermek zannedildiği kadar zor değildir.

Yeni anneler, aldığı kiloları vermeye başlamak için aceleci davranmamalıdırlar. Bebeğinizin iyi beslenmesi yediklerinizle doğru orantılı olduğundan, diyet yapmak isterken düzensiz beslenmemeye özen göstermelisiniz. Vücutta biriken ödemi atmak için kısa süreli yürüyüşler yaparak işe başlayabilirsiniz. Aldığınız kiloları vermek için en iyi yöntem şüphesiz ki spor yapmak olacaktır. Sağlıklı zayıflamak, verdiğiniz kiloları geri almamak için yapacağınız diyeti uzun bir zaman dilimine yaymalı, aldığınız besinleri azaltmadan daha sağlıklı beslenerek ve düzenli spor yaparak kilo vermeye çalışmalısınız. Normal doğumdan bir ay, sezaryen doğumdan 3 ay sonra hafif spor yapmaya başlayabilir, doğum öncesi aldığınız kiloları vermek için ilk adımı atabilirsiniz.

Doğumdan sonra vücudunuzun deforme olacağını ve kilo alacağınızı düşünerek, bebeğinizi emzirmeyi erken dönemlerde kesmemeye özen göstermelisiniz.  Çünkü kadın vücudundaki hormonlar, doğum sonrası emzirme dönemi için programlanmıştır. Emzirme döneminde sütünüz bol olsun diye size süt yaptığı söylenen veya internette süt yaptığını okuduğunuz her bilgiye inanmamalı, kulaktan dolma yanlış bilgileri uygulamaya çalışmamalısınız.

Psikolojik olarak doğumdan önce vücudunuzun deforme olacağına kendinizi hazırlamalısınız. Gerilen derinizde oluşan çatlaklar, sarkmalar canınızı sıkabilir, ancak unutmamalıdır ki, çok kolay olmasa da tedavi edilebilir, giderilebilir problemlerdir. Uzman diyetisyenlerin önerdiği beslenme programları ile bebeğiniz için yeterli olacak sütü düzenli beslenerek sağlayabilir, bilinçsizce kilo almaktan kurtulabilirsiniz. Vücudunuzda doğum sonrası istemediğiniz çatlaklar için önleminizi önceden alabilir, hamileliğinizin son 3 ayında özellikle karın çevrenize badem sütü ve yağıyla masaj yaparak çatlak oluşmasına engel olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar