Sponsorlu Bağlantılar

Güzel ve etkileyici bakışların yolu tabi ki doğru bir göz makyajı ve dolgun kirpiklerden geçer. Kısa kirpiklere sahipseniz bazı makyaj hileleriyle daha dolgun kirpiklere sahip olabilir, kirpiklerinizi gürleştirmek ve uzatmak için bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Öncelikle rimel seçimine çok dikkat etmeli ve kirpiklere hacim veren ve daha uzun gösteren ürünlere yönelmelisiniz. Eğer kirpikleriniz düzse klasik bir rimel fırçasıyla beraber kıvrımlara sahip fırçanın aynı anda bulunduğu rimelleri kullanabilirsiniz.

goz-makyaji

Çok kısa kirpiklere sahipseniz hacim veren ve kıvrık yapıya sahip olan rimelleri denemeniz iyi sonuç almanızı sağlar. Kirpik uçlarını daha da belirgin hale getiren fırçalar rimelin hacim veren özelliği sayesinde daha uzun ve gür kirpik görünümü elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

Kirpikleriniz düşük bir görünüme sahipse bu durumda kullanacağınız rimelin kauçuk fırçası olmasına ve her bir kirpik telini birbirinden ayırarak kıvıran özelliğe sahip olmasına dikkat edin.

Kirpikleriniz seyrekse, helezon şeklindeki fırçalar sayesinde tüm kirpiklerinizin dipten uca kadar işlem görmesini sağlayabilirsiniz.

kirpikleri-guclendiren-yontemler

Kullanmadığınız veya bitmiş durumda olan bir rimelin kutusunu ve fırçasını iyice temizleyerek içine badem yağı koyup her gece yatmadan kirpiklerinize uygulayarak da kirpiklerinizin gürleşmesine ve uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Makyaj yaparken rimelle birlikte mutlaka koyu renk, tercihen siyah veya koyu kahverengi gibi bir eyeliner ile gözlerinizi daha belirgin hale getirmeniz kirpiklerinizin de daha gür görünmesine katkı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar