Sponsorlu Bağlantılar

Evde dudak bakımı yapmak soğuk kış mevsimini daha pürüzsüz ve güzel görünen dudaklarla geçirmenizi sağlayacaktır. Soğuk hava, rüzgar ve güneşin etkisiyle dudaklar çok çabuk kuru ve çatlar. Pürüzlü bir dudağa süreceğiniz rujun düzgün görünmesini istiyorsanız önce dudaklarınızı korumalısınız. Dudak bakımı konusunda yapacağınız pek çok şey var. Öncelikle dışarı çıkmadan önce mutlaka içeriğinde benzoil asit bulunan nemlendiricilerden sürmelisiniz. Salisilik asit içeren nemlendiriciler de dudak bakımı yapmak için işinize yarayacak ve sert hava koşullarının dudaklarınızı çatlamasına ve kurutmasına engel olacaktır. Tabi ki ruj seçiminizi de doğru yapmanız gerekiyor. Mevsim kış bile olsa, her mevsim süreceğiniz rujların içinde zararlı güneş ışınlarından koruyan SPF olmasına özen göstermelisiniz.

evde-dudak-bakmi

Dişlerinizi fırçalarken arada sırada dudaklarınızı da fırçalarsanız ölü derilerden arındırdığınız dudaklarınız son derece çekici ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Aşırı dudak kuruması şikayetiniz varsa yanınızda dudak nemlendiricileri bulundurun. Dermatolojik testlerden geçirilmiş ürünler kullanmanız dudaklarınızın beslenmesine de katkıda bulunacaktır. Aşırı kuruyan dudakların ve cildin su ihtiyacından ileri geldiğini de aklınızda bulundurup günlük su tüketiminizi 2 litreden az tutmamak da sorununuzu çözebilir.

dudak-bakimi,

Evde yapabileceğiniz basit dudak solüsyonları da işe yarayacaktır. Örneğin bal ve tereyağını karıştırıp dudaklarınıza sürüp yatarsanız sabaha pamuk gibi ve pürüzsüz bir görünümle karşılaşabilir, aynı zamanda toz şekerin içine koyacağınız zeytinyağı sayesinde elde edeceğiniz karışımı dudaklarınıza sürüp ovma işlemi yaptığınızda da nemlenmiş dudaklara kavuşacaksınız.

puruzsuz-dudaklar

Aşırı tuzlu besinler tüketiyorsanız dudaklarınızın çatlaması oldukça doğal. Çekirdek ya da tuzlu fıstık da dudakların çatlamasına neden olan yiyeceklerdendir. Yediklerinize de dikkat ederek dudaklarınızı koruyabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar