Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama düşüncesi bile tüm eğlencenizi anında söndüren bir sözcük haline gelmiş olabilir. Bugüne değin yaptığınız pek çok diyet sonrasında yaşadığınız hayal kırıklıkları artık sizde ne eğlence ne de keyif bırakmamış olsa da siz yine de son bir gayretle işe keyif verici bir açıdan bakmaya çalışın. Kilo sorunu yaşayan kadınların bitmeyen diyet listeleri yüzünden oldukça perişan olduklarını ve hedefe ulaşmadan diyetlerini yarıda bıraktıkları bir gerçek olsa da, bu bir gün zayıflamayacağınız anlamına gelmiyor. Demek ki uygun zaman o değilmiş ve siz şimdi yeniden kaldığınız yerden başlayabilir, kilo problemlerinizi yaşam şeklinizi değiştirerek yok edebilirsiniz.

dans

Şişmanlığın pek çok hastalığa davetiye çıkardığı bilimsel olarak kanıtlandığı için, diyet listelerini değil sağlığınızı düşünmekle işe başlayabilir ve “bugün kendim için ne yapabilirim?” sorusunu sormakla işe başlayabilirsiniz. Bedeninize ve ruhunuza iyi gelecek her şey sizi aha mutlu yapacağı için aynı zamanda eğlenmenin de bir yolunu bulmuş olacaksınız. Peki hem eğlenip, hem zayıflamak nasıl olacak diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Kafanızdaki şu olumsuz düşünceleri ve sürekli olarak moralinizi bozan cümleler kuran zihninizi bir kenara bırakarak işe başlayın. Daha önce yaptığınız hataları ve pişmanlıkları da artık unutmanın vakti geldi. Olan oldu ve şimdi önünüzde yeni bir yol, yaşanacak yeni bir gün var. Nefes aldığınız sürece her şeye çözüm bulabileceğinizi asla unutmayın. Hiçbir şey için asla geç değildir ve asla asla demeyin!

gobek-dansi

Eğlenerek zayıflamanın yöntemi dans etmek. Evet, yanlış duymadınız, dans ederek çok rahat kilo verebilirsiniz. Evde tek başınıza olduğunuz zamanlarda yapabileceğiniz danslarla neler başarabileceğinizi biliyor musunuz?

Öncelikle dans etmek toksinleri atmanıza ve daha iyi hissetmenize, her gün daha enerjik olmanıza neden olacaktır. Psikolojik olarak da çok iyi hissedeceğiniz dans aktivitelerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. En basiti açın bir oyun havası kıvırmaya başlayın. Kimsenin sizi izlemediğini bildiğiniz için de içinizden nasıl geliyorsa öyle dans edin. İster saçma sapan, isterseniz de profesyonel dans edin sonuç her şekilde mükemmel olacaktır.

zayiflama-yontemleri

Dans ederek hem kilo kaybedeceksiniz, hem de canınızı sıkan beliniz incelmeye başlayacak. Kalçalarınızın daha sıkı olmasını ve erimesini sağlayacak olduğu gibi, dans ederek 1 saate ortalama 1000 kalori yakmanız da mümkün. Her gün düzenli olarak 1 saat dans ettiğinizde ayda en az 5 kilo verebilirsiniz. Hem de hiç sıkılmadan ve aklınızda eğersiz gerginliği olmadan.

Dans ederek karın bölgenizdeki yağları yakabilir ve daha dayanıklı bir hale gelebilirsiniz. Kondisyon kazanabileceğiniz gibi, daha esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz. Omurganıza da iyi gelecek olan dans sayesinde duruşunuz düzelecek ve sırt, bel ağrıları da yok olup gidecektir. Geceleri daha iyi uyuduğunuzu ve sabahları yataktan çok daha hızlı ve dinamik şekilde kalkacağınızı göreceksiniz.

Tabi ki onca dans ettiğinizde kan dolaşımınız da düzene girecek, daha stressiz bir insan haline gelecek, kalp sağlığınız için de harika bir iş yapmış olacaksınız.

zayiflamak

Dans etmeye başlamadan önce bilmeniz gereken şey yemeklerinizle arasında en az iki saat olması gerektiğidir. Özellikle yemeklerden iki saat önce dans etmeniz harika sonuçlar almanıza yardımcı olabilir. Disiplinli olmalı ve her gün en az yarım saatle bir saat civarında dans etmelisiniz. Açın müziği, başlayın dans etmeye. Kimse size karışmayacağı için dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Her gün farklı bir dans yapabilir, internetten bulduğunuz videolar eşliğinde yeni danslar da öğrenebilirsiniz. İyi dans edemiyor da olsanız devam edin. Amaç eğlenmek ve zayıflamak.

Tabi ki dans etkinliğinize bir de besinlerinizde dikkatli olmayı eklerseniz emin olun kısa sürede çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Hiçbir şey yapamasanız bile su tüketiminizi artırıp karbonhidrat alımınızı düşürmeniz, her gün dans etmeniz size pek çok kilonun sizden uzaklaşması sonucunu verecektir.

diyet

İlerleyen zamanlarda dans işini çok sevdiğinizi anlayıp belki bir kursa yazılmaya bile karar verebilirsiniz. Hiçbir maliyeti olmayan bu egzersiz ile hem eğlenecek, hem de kilolarınıza veda edeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar