Sponsorlu Bağlantılar

Elma sirkesi daha çok yiyeceklerle birlikte kullanılsa da; güzellik maskelerinin içinde de çeşitli şekillerde kullanılarak cilt güzelliğine katkı sağlar. Elma sirkesi ile cilt bakımı yapılırken sirkenin oranına dikkat etmek cildinizde oluşacak bazı olumsuz durumları engeller.

Elma sirkesi ile cildinizi güzelleştirmek istiyorsanız elma sirkesini su ile seyrelterek cildinizi bu karışımla birlikte silebilirsiniz. Küçük bir kap içine 2 çay kaşığı elma sirkesi koyup içine aynı miktarda su ilave ederek cildinizi bu karışım yardımıyla temizleyin. Bu karışım ciltteki gözeneklere iyi geldiği gibi aynı zamanda cilt lekelerini de tedavi edici bir özelliğe sahiptir. Elma sirkesini kullanırken su veya başka sıvılarla seyreltmeden kullanmamanız gerekir. Aksi takdirde cildinizde lekelenmeler meydana gelir.

Elma sirkesi ile cilt güzelliğinizi desteklemek istiyorsanız; elma sirkesi ve soğan suyunu eşit miktarlarda karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu karışım son derece yakıcı özelliğe sahip olduğu için 30 dakika geçtikten sonra yıkanmalıdır. Portakal suyu ve elma sirkesini karıştırarak cildinizde bulunan lekelerden tamamen kurtulabilirsiniz. 2 yemek kaşığı portakal suyu ile yarım yemek kaşığı elma sirkesi ile cildinizi silin ve yarım saat sonra tamamen durulayın.  Bu karışım ciltteki lekelerin giderilmesi için oldukça faydalıdır. Elma sirkesi ile bakım yapmanın bir diğer faydası da saç derisinde meydana gelen kepek oluşumunu da gidermesidir. Son durulama suyu içine elma sirkesi ilave ederek saçlarınıza dökebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar