Sponsorlu Bağlantılar

Pektin içeren elma sirkesi aynı zamanda sahip olduğu faydalı bakteriler yardımıyla hızlı kilo vermenizi sağlayabilir. İştah baskılanmasında da etkili olan elma sirkesi ile vücudunuzdaki toksinleri daha kolay atabilir ve fazla yağlarınızı yakabilirsiniz. Salatalarınıza ekleyebileceğiniz elma sirkesini çorbalarınıza koyabilir ve aynı zamanda ballı suyunuzun içine ekleyerek iştahınızı da kontrol edebilirsiniz.

Kilo verme sürecinizde hedefinize daha kolay ulaşabilmek için her gün 1 çorba kaşığı elma sirkesini, 1.5 litre suyun içine ekleyip, bu karışımı tüm gün içebilirsiniz.

elma-sirkesiyle-zayiflamak

Vücudun su tutması nedeniyle oluşan ödemleri atmanızda yardımcı olacağı gibi, sabah içeceğiniz sirkeli ve ballı ılık su sayesinde şişliklerinizden kurtulabilirsiniz.

Kilo verebilmek için sağlıklı bir sindirim sistemine de sahip olmanı gerekir. Kabızlık problemi yaşıyorsanız elma sirkesini salatalarınıza ekleyin veya sirkeli su için ki bağırsaklarınız hareketlensin ve kabızlıktan kurtulun.

B12 açısından zengin olan elma sirkesinin içinde aynı zamanda demir de bulunur ve bu sayede halsizliğinizi de giderebilirsiniz. Yatmadan önce içeceğiniz sirkeli su ile hem çok daha iyi uyursunuz, hem de uyurken yağ yakarsınız.

zayiflama yontemleri

Diyet yaparken tatlı krizlerini engelleyen ve iştahı dengeleyen elma sirkesi hastalıklara karşı direncinizin artmasına da yardımcı olacaktır. Bir çay kaşığı kadar elma sirkesini bir bardak suya ekleyin ve birkaç damla bal katın. Canınız tatlı çektiğinde bu karışım anlık krizlerinizi kolaylıkla yok edecektir.

Zayıflamak dışında pek çok faydası olan elma sirkesinin bazı sorunlara da yok açtığını unutmamak lazım. Hassas bir mideniz varsa elma sirkesinden kaynaklanan mide yanması yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda yemek borusu üzerinde de tahriş etkisine neden olabilir. Kronik bir hastalığınız varsa ve ilaç kullanıyorsanız dikkatli kullanmanızda veya doktorunuza danışmanızda fayda vardır, zira elma sirkesinin ilaçlarla etkileşime girmesi tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Aşırı tüketim halinde diş minelerinde zayıflık görülebilir.

Sponsorlu Bağlantılar