Sponsorlu Bağlantılar

Salatalarda ve yemeklerde kullandığımız elma sirkesinin güzellik üstünde de ciddi etkileri vardır. Doğal güzellik ürünü kullanmayı sevenler için pek çok sorunlarından elma sirkesiyle kurtulabileceklerini söyleyelim.

Saçlarınızda kepek sorunu varsa durulama yaparken 1 litre suyun içine yarım su bardağı elma sirkesi koyup saçlarınızı durularsanız kepek sorununuzun ortadan kalkacağını ve parlak saçlarınız olduğunu göreceksiniz. Haftada iki ya da üç kez uygulayabilir, sorununuzdan kurtulduğunuzda bu kürü bırakabilirsiniz.

Kepek dışında bahsettiğimiz parlaklık için de arada bir durulama suyuna elma sirkesi kattığınızda çok parlak saçlara sahip olabileceğiniz gibi, özellikle boya sonrası yıpranan saç tellerinin yeniden yapılanmasını da sağlamış olursunuz.

Sivilceli cildi olanlar da su ile karıştırılmış elma sirkesine pamuk batırıp ciltlerine kompres yapabilirler. Düzenli şekilde yapıldığında sivilce oluşumun azaldığını ve sivilcelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Güneşte veya hamilelik sonrasında oluşan cilt lekeleri de yine elma sirkesi ile giderilebilir. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesini kaynattıktan sonra yüzünüzü buhara tutarsanız ve yine elma sirkesini sulandırıp pamuğa batırmak suretiyle cildinize sürerseniz lekelerden kurtulabilirsiniz.

Diyet yaparken de sabahları aç karnına bir bardak suyun içine 1 çorba kaşığı elma sirkesi koyup içerseniz yağlarınızdan kurtulacağını ve hızla kilo vereceğinizi de görürsünüz.

Varis bulunan bacak bölgelerinizin üzerine elma sirkesine batırılıp sıkılmış bir havlu koyun ve bacaklarınızı yüksek bir yere uzatın. 1 saate yakın bir süre yapacağınız bu işlemi her gün sabah ve akşam olmak üzere tekrarlamanız varislerinize çözüm getirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar