Sponsorlu Bağlantılar

Uzun süren evlilik her çiftin hayalidir ancak pek çok farklı neden yüzünden boşanmaların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Pek çok çift mutlu bir şekilde evlenip daha sonra ipe sapa gelmez nedenlerle veya ciddi problemler yüzünden evliliklerini sonlandırma kararı alıyorlar. Dillere destan aşklarla veya herkesin dilinde dolaşan düğünlerle hayatlarını birleştiren insanlar ne oluyor da evliliklerini sonlandırma kararı alıyorlar? İşte çiftleri boşanma noktasına getiren en önemli sebepler:

şiddet

Şiddet boşanmaların en önemli nedenlerinde liste başı diyebiliriz. Hiçbir şekilde kabul görülemez bir durum olan şiddetin her türlüsü insanların ilişkilerini bitirme sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Zaman zaman fiziksel, zaman zaman da sözel şiddete uğrayan eşler ilişkilerini sonlandırma yoluna gidiyorlar.

boşanma nedenleri

İletişimsizlik de listenin başında yer alıyor. Elbette pek çok ilişki türünde iletişimin güçlü olmaması sorunların çözülmesine değil daha da kötü hale gelmesine neden oluyor. Birbirlerini dinlemeyen çiftler bir süre sonra sorunlara karşı hiçbir çözüm üretemez hale geliyorlar. Karşısındakinin fikrine önem vermeyen kişiler çatışmalar yaşıyor ve sadece kendi sözlerini dinler hale geliyorlar.

ayrılık

Tartışmalar da boşanma nedenleri arasında bir hayli ön planda. Sürekli kavga eden ve tartışmaların boyutu giderek artan bir ilişkiye sahip olanlar çözümü ayrılmakta buluyorlar. Kişilerin birbirlerine karşı sabır göstermemeleri, anlayış ve hoşgörü sahibi olmamaları tartışmaların daha da alevlenmesine neden oluyor. Giderek çekilmez bir hal alan ilişkilerde de çözüm ne yazık ki boşanma şeklinde bulunuyor.

ayerılık nedenleri

Aldatma da bir hayli önemli sebepler arasında. Eşlerin birbirlerine karşı güvenlerini onulmaz şekilde yaralayan aldatma durumları da hemen hemen kimsenin kabul etmediği durumların başında bulunuyor. Üçüncü bir kişinin varlığı evlilik kurumunun temelini sarstığı gibi, kişilerin kendilerini aşağılanmış ve yok sayılmış hissetmelerine neden oluyor.

boşanma

Her ilişkinin kendine has karakteri olduğu gibi boşanma nedenleri de bir o kadar çeşitlilik gösteriyor. Eşlerin birbirlerine olan saygılarının azalması, hoşgörüden eksik olmaları ve sevgilerinin bitmesi de boşanmaya giden yolu kısaltıyor. Her şeye karışan ve eşinin özgürlüğünü kısıtlayan kişilerin ilişkileri de bir süre sonra çatırdamaya başladığından boşanma sinyalleri başlıyor. Uzun bir evlilik için önce doğru iletişim kurmak, karşıdaki kişiyi doğru şekilde dinlemek ve daha anlayışlı olmak gerekiyor. Saygıyı elden bırakmadan hareket edilmesi eşlerin sorunlarını daha kolay çözmesine yardımcı oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar