Sponsorlu Bağlantılar

Esmer kadınlarda kaşlar ve gözler koyu renkte olup ten rengi de bu doğrultuda daha koyu tonlardan meydana gelir. Esmer tenlilere en uygun makyaj türlerini daha detaylı şekilde incelemek istiyorsanız yazımızın devamını takip edebilirsiniz. Esmerler için uygun makyaj tüyoları içinde; mutlaka eyeliner sürmek gelir. Eyeliner sürülerek daha da belirgin hale getirilen koyu renk gözler oldukça seksi görünür.

esmerler-icin-goz-makyaji

Esmerlere yakışan makyaj türlerinde far rengi olarak; kahverengi, mor, yeşil ve altın rengi gibi renk tonları bulunur. Koyu renkli gözler bu şekilde daha fazla ortaya çıkar. Altın rengi bir far sürerek gece makyajında gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Kırmızı rengi de esmerlere oldukça yakışan far renklerinden biridir. Rimel sürerken elinizi korkak alıştırmayın. Çift kat rimel sürerek gözlerinizi ön plana çıkarıp keskin bakışlar elde edin Esmerler için uygun kaş tipleri genellikle aralarında hiçbir şekilde boşluk bulunmayan kaş şekilleridir.

esmerlere-uygun-makyaj-renkleri

Koyu kahverengi hatta siyah kaş kalemi kullanarak kaşlarınızı mutlaka doldurun. Esmerlere uygun makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biride; göz çevresini uygun kapatıcılarla kapatmak ve renk dengesi sağlamak. Esmer bayanlara en çok yakışan ruj tonlarından biri de kırmızıdır. Kırmızı ruj günlük makyajda değil fakat özel gece makyajlarında daha sık kullanılır. Gündüz makyajında ise parlatıcı sürerek dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar