Sponsorlu Bağlantılar

Doğada her rengi tüm saflığıyla bulabilirsiniz, hatta birçoğunun bir arada olduğu gök kuşağı bile içimizi rahatlatır, gönlümüzü fetheder. Aslında nefes aldığımız her anda renklerle dans ediyoruz. Mevsimsel renklerimiz, dünyadaki yerimiz bile renkli. Çevremizdeki renklerden tutun da ruh halimiz bile bir renk. Ofisimizdeki iç tonumuzla, evimizdeki bile farklı. Dünyaya renklerin gözünden bakıyoruz. Mutluyken gökyüzü mavi-beyaz görünür bize, mutsuzken de grinin her tonu oradadır sanki.

salon-dekorasyon

 

Son dönemlerdeki araştırmalar renksiz hayatın depresyona hatta daha kötüsü kronik rahatsızlıklar ve intihara kadar götürebileceğini gösterdi. Bu yüzden herkesin bir es verebileceği yaşam alanlarına ihtiyaç var.

oturma-odasi-dekorasyon

En rahat ettiğiniz yer işiniz ya da evinizde bir bölüm ise detayları kesinlikle kendi arzunuza göre belirleyin. Rahat koltuklar, müzik sistemi, hobi alanı veya koleksiyon için uygun sistemler gibi. Tabii bu alanları da sağlarken renklerin önemi büyük. Eğer kendinizi gerçekten kapana kısılmış gibi hissediyorsanız, yaşam alanınızda kesinlikle mavi kullanmalısınız.

ev-dekorasyon

 

Özgür hissetmenin, içinize genişlik veren duyguları tazelemenin yolu maviden geçiyor. Çok stresli bir hayatınız, işiniz varsa alanınızda yeşili özellikle su yeşilini göz ardı etmeyin. Enerjinizi çabuk kullanıyor ve bitkin hissediyorsanız, turuncu renk tam size göre. Hem enerjinizi hem de yaşam auranıza olumlu etkileri olacaktır.

yemek-masasi

 

Gözünüz de ruhunuz kadar yorgunsa sarı bu anlamda işe yarayan tek renk. Malum ampullerimizi bile gün ışığı seçiyoruz. Dünyada sarı renk olmazsa olmaz. Tabii ki dünyamızda tek renkten ibaret olmamalı, son aylarda her duvarı değişik renk boyamak ya da çiçek desenli duvar süsleri revaçta. Siz de bu seçeneklerden size uygun olanı seçip sıkıntısını yaşadığınız hallerinize uygun renklerle alanınızı dekore edebilirsiniz. Peki bu alanlar için kesinlikle kullanılmayacak renkler hangileridir derseniz, işte önerilerimiz burada başlıyor.

The Animal Print Shop by Sharon Montrose.

 

Gece kıyafetlerin vazgeçilmezi olan siyah bu alanlarda son derece sakıncalı. İç dünyamıza daha çok gömülüp, olumlu enerjimizi dışarı yansıtamamamıza neden olur. Keza gri, füme gibi koyu ve cansız renkler, enerjimizin daha da düşmesi için ellerinden geleni yapar.

yemek-odasi

Ne de olsa temamız kendimizi iyi hissedip, büyükçe bir es vermek değil mi. Hayata ruh sağlığımız açısından pembe bakabilmeliyiz. İnsanoğlu arına bilmeyi, temizlenmeyi belki de en çok hak eden canlıdır, en çok kirleten de bizler olduğumuzdan.

antre-dekorasyonu

 

Bu neden ile, beyaz rengin anlamı olan masum, saflık, temiz hissini kullanmamamız kesinlikle hata olur. 1970li yıllarda yaşanan beyaz mobilya hala revaçta. Krem rengi, bej, devetüyü gibi renkleri her türlü dekorasyon ürününde görmek mümkün.

calisma-odasi

Siz de elinizden geldiği kadar beyaz rengi hayatınızdan eksik etmeyin. Deniz, göl kenarında yaşamak, birçoğumuzun hayalidir. Sakinliğin egemen olduğu bir yerde, sorunsuz bir hayat. Hatta belki toprakla uğraşarak kötü enerjimizi dışarı atmak. İşte bu noktada, toprak tonları yine alanımıza doğallık katacaktır, diğer renklerle sarıp sarmalanacaktır, hayatımıza da uyum ve rahatlık kattığı gibi.

ev-dekorasyon-ornegi

Ahşap masa ve sandalyeler, tepsiler, ham ahşaptan büfeler veya sehpalarının verdikleri olumlu enerji yadsınamaz. Damarları belirgin, boyasız halde olanlar eminiz herkese iyi gelecektir. Yoğun hayat şartları ve sorumluluklarınızın altında ayakta kalmaya çalışırken, renklerin dünyasına yapacağınız mini yolculukları gününüze katın, çok mutlu yaşayın.

banyo

 

banyo-dekorasyon-fikirleri

banyo-dekorasyonu

banyo-modelleri

bebek-odalari

calisma-odalari

cocuk-odasi

çamasirhane

yatak-odasi-ornekleri

modern-yatak-odasi-modelleri

dekorasyon-aksesuarlari

dekorasyon-fikirleri

dekorasyon-fikri

yemek-odasi-dekorasyonu

modern-bebek-odalari

modern-dekorasyonlar

giysi-odasi

dekoratif-aksesuarlar

 

en-guzel-dekorasyon-fikirleri

ev-dekorasyonu-nasil-olmali

modern-banyo-dekorasyonu

yatak-odasi-dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar