Sponsorlu Bağlantılar

Aslında ısınma egzersizleri dediğimizde, yapacağınız spora göre pek çok farklı çeşit ortaya çıkabilmektedir. Futbol öncesi ısınma hareketleri farklı olabilirken, ağırlık çalışmanız gereken bir spor için ısınma hareketleri farklı olabilir. Genel olarak birkaç hareketten bahsetmek gerekirse, bel, bacak ve karın kaslarınızı şu hareketler ile destekleyebilirsiniz.

İp atlama hareketi

Elbette ki bu hareketi, hem iple hem de ip olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Hayali bir ip düşünerek, ip atlıyormuş gibi yavaş tempoda başlayınız. Daha sonra ısınmaya başladıktan itibaren, hızınızı artırarak, bacak kaslarınızı ve kol kaslarınıza etki edebilirsiniz.

Yana sıçrama hareketi

İp atlama egzersizlerinden sonra, bu harekete geçiş yapabilirsiniz. Sırasıyla bir sağa bir de sola sıçrayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Zıplama egzersizi

Daha sonra ise, ısınma egzersizleri arasında yer alan zıplama hareketini, şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ellerinizi arkanıza getirerek, kalçanızın üzerine ters ve paralel bir şekilde konumlandırınız. Daha sonra ise, koşarmışçasına, ayaklarınızı ellerinize vurmaya çalışarak, zıplama hareketini gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer egzersizler

Genel olarak bahsettiğimiz bu egzersizler, kol, bacak ve belinizi ısıtan hareketler arasında yer alıyor. Pek çok kas grubunu çalıştıran bu hareketlerin yanı sıra, ileri düzeyde mekik, şınav ve ağırlık çalışmaları ile kendinizi destekleyebilirsiniz. Tabi ki bu ısınma hareketlerinin yanı sıra, hayatınızın daha sağlıklı bir şekilde sürebilmesi için, beslenme şartlarınıza da dikkat etmeniz öneriler arasında yer alırken, su tüketiminin de yeteri düzeyde olması gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar