Sponsorlu Bağlantılar

Pek çok kişi evliliğin aşkı öldürdüğünü düşünüyor ve bu yüzden evlenmekten kaçınanların sayısı da bir hayli artış gösteriyor. Uzun yıllar evli kalanların sıklıkla söylediği bu söz artık kısa süreli evlilik yaşayanların da katıldığı bir motto haline gelmiş durumda. Harika başlayan ve büyük bir aşkla devam eden ilişkilerin evlilik sonrası bambaşka bir hale gelmesinin nedenlerine bakılınca herkesin cümleleri neredeyse ortak bir paydada buluşuyor. Kişiler evlendikten sonra eşinin kendisine karşı tavırlarının değiştiğini söylediği gibi, pek çok kişi de eşinin bakımsızlığından ve sürekli dır dır eden hallerinden şikayetçi oluyor.

evlilik ve aşk

 

Evlendikten sonra rehavete kapılan pek çok kişide görüldüğü gibi, flört ederken kendisine sürekli dikkat eden kişiler birden özensiz davranışlara giriyorlar. Kadınlar erkeklerin ilgisinden şikayet ederken, erkekler de kadınların bakımsızlıklarından dem vuruyor. Aşkı görsel olarak etkileyen etkenlerin pek çoğu evlilik gerçekleştiğinde ortadan kalkıyor ve bu durum da kişilerin aşklarını kaybetmelerine ve tabi ki o meşhur sözü etmelerine neden oluyor.

evlilik

Evliliğin aşkı öldürmemesi için yapılacak pek çok şey varken, kişiler bu konuda çaba göstermek yerine olayları akışına bırakınca da boşanmalar ya da içinden çıkılması zor sorunlar baş gösteriyor. Küçük hediyeler veya sürprizler yok oluyor, sadece dışarı çıkarken güzel giyinip, makyajlar yapılıyor ve tabi ki seks hayatı da eskisine oranla ciddi bir düşüş gösteriyor.

evlilik aşkı öldürüyor

Yatak odasının zayıflaması ise eşlerin birbirlerine duydukları ilgiyi de olumsuz yönde etkiliyor. Romantik ortamlar azalıyor ve tabi ki hayatın sorumlulukları, yükleri ağır bastığından kimsenin kimseye tahammülü kalmamaya başlıyor. Aynı evde yaşamanın verdiği zorluklar ve sorumluluklar da işin içine girince kimsenin gözü aşkı filan görmez hale geliyor ve evlilik aşkı öldürüyor.

Sponsorlu Bağlantılar