Sponsorlu Bağlantılar

Evler, kişilerin yaşam stillerini ve tarzlarını yansıttıkları en önemli göstergelerin başında gelir. Kullanılan her renk tonu, her eşya, her aksesuar kişinin kimliği ile ilgili önemli bilgiler verir. elbette psikolojik açıdan da eşyaların ve duvarların renkleri oldukça büyük önem taşır. Hangi rengi kullanırsanız kullanın, renk ve ton uyumuna, aksesuarların ahengine dikkat ederseniz kendi stilinizi evinize yansıtabilir ve çok hoş bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

salon-dekorasyonu

Açık mavi, sarı ve krem tonları ile evlerinize hem çok aydınlık bir görünüm kazandırabilir, hem de şık bir dekorasyona imza atmış olabilirsiniz. Özellikle dar mekanlarda odayı daha da aydınlık ve ferah gösterecek olan bu renk tonlarından oluşan eşyalar ve aksesuarlarla eviniz daha geniş görünecektir. Zemin parkeleri koyu renk dahi olsa üstüne krem tonlarında düz renk bir halı ya da kilim seçmeniz ferah görünümü perçinleyecektir. Eve hareket katması açısından oldukça popüler olan altın renginde aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Altın renkli tepsilerden oluşan sehpalar veya dekoratif yapraklar eve çok farklı bir hava katacaktır.

salon-dekorasyon-fikirleri

 

Canlı renklerden hoşlanan biriyseniz bu durumlarda da evinizin duvarına büyük bir tablo asabilir ve istediğiniz tonların çarpıcı etkisini bu şekilde de yansıtabilirsiniz. Koltuklarınızı ve halınız açık tonlarda ise, renkli yastıklarla koltuğunuzun üzerini hareketlendirebilir, koltuğun arkasındaki duvara renkli büyük bir tablo asabilir ve aynı zamanda renkli tek berjer kullanarak odaya oldukça renkli ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Resimdeki gibi turuncu koltuk ve açık yeşil koltuklar odaya hoş bir hava katarken, asıl yıldız duvardaki tablo oluyor.

mavi-salon-dekorasyonu

Klasik beyaz duvar anlayışından sıkıldım, artık daha canlı renklerde duvarlara sahip olmak istiyorum diyorsanız, içinizdeki sese kulak verin ve biraz da cesaretle ortaya harikalar çıkaracak deneyimler yaşayın. Örneğin mavi tonlarında boyayacağınız bir salon çok farklı durabilir. Elbette iddialı bir renk olan mavi, salonunuza koyacağınız eşyalarla da çok yakından ilintili olacaktır. Mekanı daraltmamak veya küçük göstermemek adına mümkünse eşyaların rengini açık tonlarda seçmek gerekir. Tabi ki salonunuz küçükse mavi rengi aklınıza bile getirmeyin. Geniş salonlarda mavi tonlar ay da daha koyu renkler tercih etmek en doğrusu olacaktır.  Krem, açık gri, bej gibi tonlarda koltuk takımları kullanmak oldukça tamamlayıcı olacaktır. Aynı zamanda duvara asacağınız tablolar da yine duvara uygun mavi ve krem renklerinde olursa çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Yere tüylü krem renginde büyük bir halı kullanmak da yine gayet güzel görünebilir.

Sponsorlu Bağlantılar