Sponsorlu Bağlantılar

Rüya gibi bir gelin olmaya adım adım yaklaşıyorsunuz ve heyecanınız da her geçen gün daha da artıyor. Gelinliğinize uygun bir makyaj yapmak için neler yapabileceğinize göz atarak, kendinizi şimdiden düğününüze hazırlayabilirsiniz.


 

Her şeyden önce o gün için makyajınızın kalıcı olması gerekiyor ki uçup gitmesin ya da akıp sizi istemediğiniz görüntüler nedeni ile üzmesin. Tabi ki doğru makyaj tonları ile de güzelliğinizi çok daha ön plana çıkarmanız gerekiyor. Gelin makyajı yapmaya başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli şey asla ucuz ve kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmamanız gerektiğidir. Paraya kıymanız tam da böyle bir gün için gerekiyor ki hatasız bir gelin makyajı yapabilesiniz. Gelin makyajı nasıl yapılır diye düşünüyorsanız söyleyelim. Aşırı makyajdan kaçının. Yüzünüze uyguladığınız tüm renklerin birbiri ile uyumlu olmasına ve dozunda olmasına dikkat edin. Ne çok soluk görünün ne de ne bulduysa sürmüş havası yaratın.

gelin-makyaji-modasi

Yüzünüze en yakışan makyajı en iyi siz bilirsiniz. Yok eğer bilmiyorum diyorsanız o zaman mutlaka bir profesyonelden yardım alın. Uçuk pembe farlar, mavi tonları oldukça hoş görünebilir. Tabi gözlerinizi ortaya çıkarmak için çarpıcı ve dikkat çekici bir makyaj da yapabilirsiniz. Eye liner kullanarak gözlerinizi çok daha ön plana çıkarabilirsiniz. Eğer çok ince dudaklı bir gelinseniz, dikkati gözlerinize çekmenizde hiçbir sakınca olmayacaktır. Ancak dudaklarınız dolgunsa bu durumda hem gözlerinizi, hem de dudaklarınızı ön plana çıkarmamalı, ikisi arasında bir denge yaratmalısınız.

gelin-makyajş-nasil-yapilir

Örneğin ince dudaklıysanız göz farınız çok fazla olmasa da biraz koyu olabilir. İri gözlere sahipseniz farın üzerine süreceğiniz eye liner kuyruklu olduğu gibi, göz altlarınıza da kalem sürebilir ve gözlerinizi çok daha belirgin hale getirebilirsiniz. Dudakları geri plana atmak için nude ruj seçimi doğru olacaktır. Allığınız da şeftali ve pembe tonlarında ve kalıcı olması için mutlaka krem formunda seçilmiş olmalıdır.Yüz şekliniz yapacağınız makyaj için büyük önem taşıyor. Gelin makyajı yaparken kusurları doğru şekilde kapatmak ve güzelliğinize vurgu yapmak için mutlaka yüz şeklinize göre bir makyaj yapmalı ve doğru tonları seçmelisiniz.

 gelin-makyaji-nasil-olmalidir

Gelin makyajı trendlerinde bu sene takma kirpikler çok moda olduğu için mutlaka kullanın. Ayrıca simli farlar ve eye liner çeşitleri de gelinliğiniz üzerinde çok hoş bir etki yaratabilir. Düğün şekli de göz önünde bulundurulmalıdır. Gündüz veya gece düğünü için farklı makyajlar yapabilirsiniz. Eğer gün ışığından yararlanacaksanız koyu tonlarda kesinlikle kaçınmalı, daha soft ve masum bir makyaj yaptırmalısınız. Pastel tonlar bunun için çok uygun olabilir. Göz altlarınızda ten renginize ve fondoteninize uygun bir aydınlatıcı veya highliter kullanmalısınız. Allık için de hemen uçup gitmemesi için toz olanlardan değil, krem allık çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Kaşlarınız da teninize ve saç renginize göre renklendirilebilir. Doğal kaş modasını takip ediyorsanız belirgin kaşlar hiç de kötü görünmeyecektir. Burada dikkat etmenize gereken husus saçlarınız ve kaşlarınız arasında çok fazla renk farkı olmamasıdır.

 gelin-makyaji

Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken bir başka unsur da, yüzünüze süreceğiniz fondöten renginin, boyun ve gerdan bölgenizle aynı tonlarda olmasıdır. Makyajınızın tüm gün kalıcı olmasını sağlamak için makyaj sabitleyici spreylerden kullanabilirsiniz.

gelin-makyaji-onerileri

Sponsorlu Bağlantılar