Sponsorlu Bağlantılar

Kadın ya da erkek, herkesin göbek bölgesindeki yağlarla ilgili sıkıntısı olabilir ki günümüzde çok sayıda insan bu bölgedeki kilo fazlalıkları ve aşırı yağlanma şikayetine sahip. Karın bölgesi diğer bölgelere göre yağlanmaya daha müsait olduğundan kilo alımında ilk olarak bu bölgelerde fazlalıklar görülmesi de son derece doğaldır. Göbek çevresindeki yağlar kişiyi olduğundan çok daha fazla kilolu gösterdiği gibi, aynı zamanda estetik olarak da çirkin bir görünüme neden olur. Özellikle oturarak çalışan veya çok az hareket eden kişilerin göbek bölgelerindeki yağ oranları oldukça fazladır. Kas açısından çok zayıf bir bölge olması da, göbek kısmındaki yağları eritmekte kişilerin zorlanmasına neden olur.

dumduz-karin-sahibi-olmak

Karon bölgesindeki belli kaslar üzerinde çalışmak ve bu bölgeye yönelik egzersiz programları yapmak sonucunda göbek yağlarından kurtulmak ve dümdüz bir karna sahip olmak mümkündür. Günlük hareket rutinleri göbek bölgesinde etkili olmadığı için buraya özel hareketler yapmak gerekir. Mekik çekmek bu egzersizlerin başında gelir. Uzun süre yapmak ve sabretmek gerekir ki istenilen sonuç alınabilsin. Eğer eğersizler bırakılırsa ve diyete de dikkat edilmezse bu bölge yeniden ve kısa süre içinde yağlanacaktır. Düzenli mekik çekmek bu sıkıntıyı hafifletebilir. Evde mekik çekebileceğiniz gibi, spor salonlarında da profesyonel aletlerle bu bölgedeki kasları çok iyi bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

gobek-eritme-hareketleri

Göbek eritmek için yapılacak şeylerden biri de Pilates hareketleridir. Son derece etkili hareketler içeren Pilates için internetteki videolardan ve görsellerden faydalanabilir ve her gün ayıracağınız 30 dakika ile mükemmel bir karna sahip olabilirsiniz. Bunun dışında gün içinde aklınıza geldikçe karın kaslarınızı sıkıp bırakmak da göbek eritmek için ideal olacaktır. Bebe yağları veya özel masaj yağları kullanarak göbeğinize masaj yapmanızın da yağları eritmeniz konusunda faydası olacağını aklınızdan çıkarmayın. Yeni çıkan göbek bantları da pasif bir hayata sahip olanlar için son derece idealdir.

pilates-ile-göbek-eritme

Egzersiz yapmak göbek eritme konusunda başlı başına yeterli olmadığı için, beslenme alışkanlıklarınızı da uygun şekilde değiştirmelisiniz. Yediğiniz yiyeceklerdeki kaloriye dikkat etmeli ve tatlılardan, kızartmalardan olabildiğince uzak durmalısınız. Özellikle akşam geç saatlerde yemek yemeyi kesinlikle bırakmalısınız.

 

Sponsorlu Bağlantılar