Sponsorlu Bağlantılar

Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için çeşitli makyaj hileleri kullanabilirsiniz. Özellikle de küçük gözlere sahip olan kadınlar bu durumdan fazlasıyla yakınırlar. Gözleri daha büyük gösteren makyaj yaparken açık renkli kalemlerden yardım alarak gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

2016-makyaj-trendleri

goz-makyaji

İlk olarak kullanacağınız far rengini açık tonlardan seçmelisiniz. Açık renkler gözlerinizi daha büyük göstermeye yarar. Bunun yanında siyah rimel yerine kahverengi rimel kullanmayı denemelisiniz. Kahverengi rimel kendi başına gözlerinizi büyük göstermeye yaramaz. Göz altına ve iç kısmına beyaz kalem sürmeyi deneyin. Boydan boya süreceğiniz beyaz kalem gözlerinizi büyük gösterecektir. Gözlerinizin iç kısmına siyah kalem sürmeyin. Siyah kalem gözlerinizi daha fazla küçük gösterir.

 gozleri-iri-gosteren-makyaj-onerileri

gozleri-iri-gosteren-makyaj-cesitleri

Gözleri çok büyük gösteren makyaj hileleri arasında göz altlarına açık renk aydınlatıcı sürmektir. Bu aydınlatıcılar gözleri belirgin şekilde ortaya çıkarırlar. Açık renk farlar ve açık renk göz kalemleri gözleri büyük göstermek için idealdir. Gözlerin altına sadece beyaz renk bir kalem sürmek istiyorsanız göz üzerini boş bırakın. Eyeliner gibi makyaj malzemeleri ile gözlerinizi küçültebilirsiniz. gozleri-iri-gosteren-makyajdogal-goz-makyaji

Bunun haricinde göz içine beyaz kalem değil beyazın tonlarında kırık beyaz göz kalemlerini de sürebilirsiniz. Bu tip renklerde gözlerinizin büyük görünmesi için ideal olan renkler arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar