Sponsorlu Bağlantılar

Hayatınızı kolaylaştıracak pek çok pratik bilgiye sahip olarak çok daha kısa sürede kalıcı çözümler bulabilirsiniz. İşte bazıları:

Kapatırken zorlandığınız kapı veya çekmecelerinizin zorlanan kısımlarına vazelin sürerseniz kolayca kapanacaklarını görürsünüz.

Limon sıkılmış kahve birkaç tane kahve çekirdeğini yavaşça çiğnediğinizde baş ağrınız geçecektir.

İçeriklerinin bozulmaması için mantar kapaklı şişeleri mutlaka yatık vaziyette muhafaza etmelisiniz. eğer şarap şişenizden mantarı çıkarmışsanız ve kalan şarabı saklamak istiyorsanız mantarı kaynamış suya atıp beklettikten sonra şişeye takmanız gerekir.

Kaynamış sudaki oksijen miktarının azalması, kaynatılıp soğutulmuş suyu buzluklara doldurduğunuzda daha sonra kristal tanecikli buz kalıpları elde etmenize neden olur.

İçeceklerinizde güzel bir görüntü elde etmek için buz kalıplarınızın içine nane, kiraz, vişne, çilek veya yeşil zeytin koyabilirsiniz.

Parlak ve temiz dişler için dişlerinizi fırçalamadan önce arada bir çilekleri ezip dişlerinizin üzerinde gezdirin. Haftada bir veya iki kez yapmanız yeterli olacaktır.

Yanıklar için buz torbanız yoksa ıslak bir süngeri buzluğa koyup dondurduktan sonra yanık bölgeye kompres yapabilirsiniz.

Kahve çekirdeği, karanfil tanesi veya dereotu çiğneyerek ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

Sinek sokmalarına karşı hafifçe ıslattığınız kesme şekeri ısırılan bölgenin üzerine koyduğunuzda hem kaşınmanız gideri hem de şişmeyi engeller.

Sıkışan fermuarları açmak için kurşun kalemle fermuarın üzerinden birkaç kez gitmeniz yeterlidir.

Özellikle soğuk havalarda buğulanan gözlük camlarınızı gliserinle sildiğinizde bir daha buharlanmayacağını görürsünüz.

Ayağınızı sıkan ayakkabılarınızı biraz genişletmek için ayakkabı içine alkol sürün ve her yerine yayın. Giydiğinizde ayakkabınızın ayağınıza göre genişleyeceğini göreceksiniz.

Deri ayakkabılarınızı silmek için cam-sil ürünü kullanmayı denerseniz yepyeni ve pırıl pırıl görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Yumurta haşladıktan sonra suyu ile çiçeklerinizi sulayabilirsiniz.

Vazodaki çiçeklerinizin solmasını istemiyorsanız sıcak suya batırıp ardından soğuk suya batırarak yeniden canlanmalarını sağlayabilirsiniz.

Sağlığa yararlı olmasa da sigara içiyorsanız küllerinizi arada bir saksı diplerine döktüğünüzde çiçeklerde oluşabilecek kurt veya böceklenme sorununu da gidermiş olursunuz.

Cila yaparken taşmasını engellemek için koruyacağınız bölgelere vazelin sürebilir, sonradan taşan cilaları kolayca silerek çıkarabilirsiniz.

Coca cola sürerek akü başlarındaki oksitlenmeyi giderebilirsiniz.

Hijyen takıntınız varsa iskambil kağıtlarınızı kolonyayla silip bir bezle kurulayabilirsiniz.

Farelerden çekiniyorsanız gelebileceği yerlerin önüne üzerine nane yağı sürülmüş kartonlar koyun.

Sponsorlu Bağlantılar