Sponsorlu Bağlantılar

Ben bu kiloları veririm arkadaş, diyorsanız ve yaz bitmeden en azından bir kısım kilolara en uygun dille veda etme girişimindeyseniz size önereceğimiz hızlı kilo verdiren yöntemleri denemelisiniz. Tabi ki ciddi bir sağlık sorununuz varsa ilk önce bir doktora gitmeniz gerektiğiniz de unutmamalısınız.

Bir türlü veremediğiniz kilolarınız giderek sizi mutsuz ve içine kapanık biri haline mi getirdi? Giydiğiniz her kıyafet sonrası aynada yüzü asık bir kadın mı görüyorsunuz? Pantolonlarınızdan fışkıran karın yağlarını gizlemek için sürekli nefesinizi tutuyor ve karnınızı içinize çekmekten boğularak ölme tehlikesi mi geçiriyorsunuz? Daha da fazlası var dediğinizi duyar gibiyiz. O halde hemen başlayın okumaya.

kilo-vermek

En azından bir hafta içinde fiziksel olarak gayet gözle görünür bir değişim içine girebileceğiniz pratik önerilerimize uymanız halinde, nefesinizi çok daha az tutmak zorunda kalabilirsiniz. Dişinizi sıkar ve kurallara uyarsanız tatil bitmeden bikininizi giymeye cesaret de edebilirsiniz.

Bir kere şu tuz meselesini bir sonlandırmanız gerek. Vücudunuzun su tutmasına engel olmalı ve şişkinliğinizi azaltarak ne kadar incelebileceğinizi görmelisiniz. Tuza veda etmeniz çok önemli. Düşük tansiyon sorununuz yoksa, almanız gereken tuzu sebzelerden doğal şekilde elde etmeye çalışın. İlle de tuz kullanmak istiyorsanız her zamanki miktarın üçte biriyle işe başlayabilirsiniz. Bu sayede ödemlerinizi atacak ve daha diyet yapmadan bile incelmeye başladığınızı göreceksiniz.

zayiflamak

Baharatçıya gidin ve mutlaka kekik, biberiye, karabiber ve pul biber alın. Nane almayı da unutmayın ve yediğiniz her şeye bu baharatlardan katmayı alışkanlık haline getirin. Hem kalori yakımınızı hızlandırmış olacak, hem de tuz ihtiyacınızı bu baharatlardan sağlayacaksınız.

Ne yiyorsanız osunuz, sözünü motto gibi benimseyin, hatta odanızın duvarlarına yazın, bileğinize dövme yaptırın. Tamam, dövme olarak hiç hoş görünmeyecek ama o zaman aklınızdan hiç çıkarmamaya çalışın. Bu söz sayesinde yemek yerken kendinize ve önünüzde duran kalori çılgını hamburgerlere bakışınız biraz daha değişecektir. Ne yiyorsanız onun yarısını yiyerek bir hafta geçirin. Sırf farkı görebilmek için bir hafta dayanabilirsiniz öyle değil mi? Size aç kalın demiyoruz, yediklerinizin yarısını yiyin. Hamburgerin yarısını arkadaşınıza verebilir, dondurma alacaksanız üç kepçe yerine bir kepçe isteyebilirsiniz. Sonuç harika olacak emin olabilirsiniz.

hizli-zayiflama-yöntemleri

Eğer ilk hafta sonra gördükleriniz sizi mutlu ettiyse ve gerçekten zayıflama konusunda özgüveninizin yükseldiğini hissettiyseniz bir sonraki hafta yediklerinizden karbonhidrat ağırlığı olan besinleri tamamen çıkarmayı deneyin. Zeytinyağı tüketin ve margarinle vedalaşın. Aralarda sürekli meyve yemek yerine, günde iki kez bir porsiyon yemeye özen gösterin ve yeme alışkanlığınızı sabah kahvaltısından akşam yemeğine doğru azaltarak sürdürün.

Rejim yapmadan ve hatta sevdiğiniz yiyecekleri yiyerek de zayıflayabileceğinizi görmenin en pratik yollarından biri de, sofra kurarken her şeyi tek tek sofraya getirmek olacaktır. Güzelim yemeklerinizi masaya taşırken elli kere mutfağa gidip gelmeniz kalori yakmanıza neden olacak ve tabi ki harekette bereket vardır mantığıyla daha çok zayıflayacaksınız.

Yeni bir alışkanlık edinin, ömür boyu sürmese de en azından bir ya da iki hafta deneyin, ölmezsiniz. Sabahları kalktığınızda oda sıcaklığında koca bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı sirke ekleyin ve dikin gitsin. İçemiyorsanız burnunuzu tutun, o da olmazsa yudum yudum için, ama için. Şişliklerinizi azaltmakta yani ödem atmakta çok faydalı olacağı gibi, iştahınızı da baskılayacaktır.

 zayiflatan-besinler

Marketlerden 1 litrelik sulardan alın ve her gün o şişeden iki tane bitirmeyiş hedefleyin. Biraz daha fazla içebilirsiniz elbette ama hepsini bir dikişte içmeyin. Sık aralıklarla yudum yudum da içebilir veya alarmınızı kurarak saat başı bir bardak su içmek şeklinde de tüketebilirsiniz. Unutmayın, vücudunuzun suya olan ihtiyacını açlıkla karıştırma ihtimaliniz her zaman çok yüksek olacağından, su içmeyi ihmal etmeyerek aslında iştahınızın da azalmaya başladığını görebilirsiniz.

Yağ kullanmayın demiyoruz ama vıcık vıcık yağlı yemekleri de bir hafta yemeyin. Hatta siz bu işi en az iki hafta yapın. Sonrası zaten kendiliğinden gelecektir. Zeytinyağı kullanın ve özellikle salatalara bir yemek kaşığını geçmeyecek şekilde ekleyin Zeytinyağı ile birlikte limon kullanmanız da zayıflamanıza katkıda bulunacaktır. Aralarda çok acıkıyorsanız bir kase yoğurdun içine keten tohumu koyabilir veya haşlanmış greçka koyabilirsiniz. Böylece bağırsaklarınız da çalışmaya başlayacaktır.

diyet

Kahvaltınızı es geçmeyin ve diyet yaparken mutlaka protein bakımından zengin yiyecekler tüketin. Biraz çiğ beslenmek emin olun amacınıza daha kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacaktır. Mevsim sebzelerini doğrayın ve çok az zeytinyağı ve limonla tatlandırın. Haşlanmış yumurta yiyin ve zeytinle peyniri de masanızdan eksik etmeyin. Ama kuralı unutmayın, ne demiştik, ne yiyorsanız yarısını yiyecektiniz. Löp löp yumurtaları haşlayıp üçer beşer yemeyin. Ekmek yemeden olmuyor kardeşim, diyorsanız ille de yiyecekseniz, tam buğday ekmeği yiyin. Yiyin dediysek sadece bir dilim dedik, ikinciyi unutun!

Hareket etmeden kilo vermeyi hayal etmeyin. Evinizin dibindeki marketten uzak durun ve bir çiklet almak için bile olsa daha uzaktaki bir markete gidin. Her gün çarşı Pazar dolaşın ama kredi kartlarınızı yanınıza almayın, zayıflayım derken ekonominizi çökermeyin. Ne yapın edin günde bir saat yürümeye bakın. Koşar adım olmasa dahi mutlaka yürüyün. Egzersiz seviyorsanız ne ala o zaman evde de pilates hareketleriyle gayet güzel zayıflayabilirsiniz. Sevmiyorsanız yukarıda söylediğimizi uygulayın, yürüyün.

Sponsorlu Bağlantılar