Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı Zayıflayın

Kilo vermenin çok mucizevi bir yolu henüz bulunmasa da, hayatınızda yapacağınız bazı değişikliklerle çok kısa sürede hızlı kilo verebilirsiniz. Üstelik sağlığınızı bozmadan ve psikolojinizi de pozitif etkileyecek yöntemler sayesinde özgüveninizi de artırabilirsiniz.

hizli-kilo-verdiren-yontemler

 

Su İçin

Hızlı kilo vermek için öncelikle günlük ne kadar su içtiğinizi bir kenara not edin. Sonuç sizi şaşırtabilir, zira pek çoğumuz her gün duymamıza rağmen su içmek konusunda gereken önemi göstermiyoruz. Tok tutmasının yanı sıra, iştah baskılaması ve vücudun gereken su ihtiyacının karşılanması gerekiyor.

zayiflatan-yontemler

Hareket Edin

Hızlı zayıflamak için tükettiğiniz besinler kadar, ne kadar hareket ettiğiniz de çok önemli. Kilo vermeyi aklınıza koyduysanız egzersiz yaparak yeni bir hayata başlamaya da karar vermelisiniz. Egzersiz yapmak ilk başta zor gelebilir ama emin olun içinizdeki tembelliği bir kenara attığınızda sandığınız kadar sıkıcı olmadığını göreceksiniz. Merdiven kullanmayı alışkanlık haline getirin ve asansörlerden uzak durun. Markete arabayla gitmeyin, yürüyün. Her gün düzenli olarak yarım saat yürüyüş yapmak en sevdiğiniz alışkanlık olsun. Telefonla konuşurken oda içinde tur atın. Evde vakit bulduğunuzda sevdiğiniz hareketli bir müziği açarak dans edin ve bunları alışkanlığa dönüştürün. Spor salonlarına gitmekten hoşlanıyorsanız ne ala, o zaman işiniz çok daha kolay olacaktır. Ağırlık aletlerini spor hocanızın yardımıyla kullanmaya başlayarak daha çok kalori yakabilirsiniz.

kilo-vermek

Motive Olun

Kendinizi motive etmelisiniz ve başkalarının sözlerine kulak tıkamalısınız. Moralinizi bozacak ortamlara girmeyin ve sizi kötü etkileyen insanlarla konuşmayın. Kilo almanıza neden olan faktörleri bir kağıda yazın ve aslında sizi nelerin kötü etkileyip sağlıksız besinlere yönelttiğini bulun. Olabildiğince gerçekçi ama pozitif olun.

Sevdiğiniz bir elbise veya içine girmek için sabırsızlandığınız bir Jean pantolon satın alın ve duvarınıza asın. Kaç beden olmak istiyorsanız giysinizi de o bedende alın ve her gün duvarınızdaki kıyafete girmek için ne kadar az zaman kaldığını düşünün.

zayiflamak

Alışkanlıklarınızı Unutun

İnancınız tam olsun ve nasıl kilo aldıysanız, aynı şekilde geri verebileceğinizi unutmayın. İmkansız bir şey olmadığını, sadece bazı isteklerimizin zaman alacağını da göz önünde bulundurun. Duygusal açıdan zayıfladığınızda yemeğe yöneliyorsanız, başka bir alışkanlık geliştirin. Örneğin bir dans kursuna katılın veya canınız sıkkın olduğunda sinemaya gidin, kulaklıklarınızı takıp yürüyüşe çıkın. Moralinizin yediğiniz yiyeceklerle düzelmeyeceğini kendinize hatırlatın.

hizli-kilo-verme-yontemleri

Abur Cuburla Vedalaşın

Mutfağınızı gözden geçirin ve kalorisi yüksek yiyecekleri, abur cuburları ihtiyacı olan başkalarına verin ya da mutfağınızdan çıkarın. Dolabınızda her zaman taze sebze ve meyve bulundurmaya özen gösterin ki acıktığınızda eliniz bir kavanoz fındık ezmesine gitmesin. Sofranızda büyük porsiyonlarınız genelde haşlanmış sebzelerden veya salata tabaklarından oluşsun. Karbonhidrat alımınızı da yavaş yavaş azaltabilir, onun yerine daha çok meyve yiyebilirsiniz.

hizli-zayiflama-yöntemleri

Sağlıklı Atıştırmalıklar Tüketin

Kahvaltı yapmadan dışarı çıkmayın ve tabi ki güne başlamayın. Sağlıklı bir kahvaltı için vitamin ve mineral bakımından zengin bir sofra hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağı ve tereyağı kullanın ama ölçüyü kaçırmayın.

Acıktığınızı hissettiğinizde bir avuç fındık yiyin ya da çiğ badem tüketin. Bir porsiyon meyvenin ya da bir kase yoğurdun da iştahınızı kapatacağınız, açlığınızı gidereceğini unutmayın. Şekerle olan bağınızı kesip, tatlı ihtiyacınızı meyvelerden gidermeye çalışın.

hizli-kilo-vermek

Sponsorlu Bağlantılar