Sponsorlu Bağlantılar

Yaşamınızın en özel ve en önemli alanı olan cinsellik, herkes tarafından ilgi duyulan bir konu elbette. Yaşamın her alanında seks çağrışımları ile beslendiğimiz gibi, ilişkilerimizin de belkemiğini oluşturan bu eylemle ilgili bilmediğiniz ilgin gerçekleri öğrenmeye hazır mısınız?

Yapılan araştırmalar uzun süren ilişkilerde çiftlerin cinsel hazlarının çok daha fazla olduğunu gösteriyor. Birbirini geçen zamanda daha iyi ve yakından tanıyan çiftlerin, yeni tanışan ve seks yapan çiftlere göre daha kaliteli bir hazla sonuçlanan cinsel hayatları olduğu belirtiliyor. Birbirlerine karşı daha cesur ve açık sözlü davranan çiftlerin en az üç aydan uzun süre birlikte olduklarına dikkat çeken bilim adamları, zevk duyusunun çok daha fazlalaştığını, eşlerin daha çok tatmin oldukları bir seks hayatına sahip olduklarını belirtiyorlar.

uzun-suren-iliskiler

En iyi pozisyonun misyoner olduğunu biliyor muydunuz? Farklı pozisyonlar denemenin çok daha faydalı olduğunu düşünenler bu açıklamayla beraber şaşkınlık yaşayabilirler ancak, uzmanlar yaptıkları araştırmada kadınların en çok misyoner pozisyonunda daha fazla zevk aldıklarını ve diğer pozisyonlarda haz duyularının azaldığını ortaya koyuyorlar. Dünya genelinde en popüler pozisyon olmasının yanı sıra, pek çok çiftin de bu pozisyonda seks yapmayı daha heyecan verici bulduğu da yapılan araştırmalarda kaydedilen bilgilerden biri.

seks

Kadınların en çok şikayet ettiği şeylerden biri de cinsellik sonrasında erkeklerin hızla uykuya dalmalarıdır. Bilim adamları erkeklerin seks sonrasında hemen uyumalarının nedeninin bencillikten ya da eşine saygı duymamasından değil, tamamen fizyolojik olduğunu söylüyorlar. Seks esnasında fazlasıyla enerji harcayan erkekler orgazm olduktan sonra yaşadıkları yorgunluğun ve tansiyonlarının düşmesi sonucunda daha kısa sürede uykuya daldıkları belirtiliyor.

saglikli-cinsellik

Daha sık orgazm olmak isteyen kadınların pelvik kaslarını güçlendirmeleri gerektiği de yapılan araştırma sonuçları arasında yer alıyor. Günde 25 kez yapılan pelvik kas güçlendirme teknikleri ile çok daha iyi bir orgazm yaşamak mümkün.

Seks yapmanın kişilerin acı eşiklerini yükselttiğini de bilmiyor olabilirsiniz ama araştırmacılar, normal zamanlara göre seks esnasında kişilerin acıya verdikleri reaksiyonların çok daha az olduğunu söylüyorlar.

cinsellik

Kadınlar erkekleri ilk gördüklerine söylediklerinin veya düşündüklerinin aksine, romantik değil cinsel dürtülerle hareket ediyorlar. Cinsel arzunun ilişkinin başlangıcını şekillendirdiğini ve ilk bakışta fiziksel özelliklerini beğendikleri erkeklere karşı kadınların fazlasıyla cinsel arzu besledikleri de notlar arasında. Cinsel arzuyu besleyen bölgeler ise, erkeklerin, omuz, bel ve kalça oranlarında saklı.

Regl dönemlerinde kadınların beyleri çok daha seksi buldukları ve arzuladıkları da araştırma sonuçları arasında.

iliskiler

Araştırmalara göre pek çok erkek seks yapmayı o kadar önemsiyor ki, yemek yemeye tercih ediyor. Denekler tercih yapmaları gerektiğinde yaşamsal öneme sahip olan yemek yemeyi sekse tercih etmiş durumdalar.

Sponsorlu Bağlantılar