Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların ilişkilerinde istemeden veya farkında olmadan yaptıkları öyle hatalar var ki, sevdikleri insanla yollarını ayırmaya kadar varabilen sonuçlar doğuruyor. Sahip olduğunuz beraberliğin daha uzun yıllar mutluluk içinde sürmesini istiyorsanız, size söylediğimiz bu maddelerden kaçınmaya çalışmalısınız.

Alışkanlıklar her ne kadar zor olsa da, kendinizi değiştirmek veya bakış açınızda farklılıklar yaratmak bu hatalardan kurtulmak için yeterli olabilir.

iliskinizde-bunlari-yapmayin

Hafiyelik Yapmayın

Erkeklerin en çok şikayet ettiği ve aslında çok da haklı oldukları noktalardan biri özel eşyalarının karıştırılmasıdır. Özellikle cep telefonları, bilgisayarları, e-mailleri veya cüzdanları karıştırıldığında o ilişkinin bitmesi için de en sağlam sebeplerden biri ortaya çıkıyor. Asla onun telefonunu kurcalamayın, şüpheleriniz varsa bile, bilgisayarını karıştırıp delil elde etmek yerine onunla açık açık konuşmayı tercih etmelisiniz. Ona saygı gösterirken, kendinize duyduğunuz saygıyı da ortaya koyacağınızı unutmayın.

Özgüveninizi Eksiltmeyin

Bir kadın aşık olduğunda, bir ilişkiye başladığında ilk unuttuğu şeylerden biri de kendisidir. O kadar fedakar ve şefkat dolu bir tavır içinde olunca, kişi kendi isteklerini, hayallerini ve dahası kim olduğunu bile hatırlamakta zorlanıyor. Onun size aşık olduğunda etkilendiği unsurları da bu durumda yok etmiş oluyorsunuz. Kendinize olan saygınızı ve özgüveninizi her zaman yüksek tutun. O olmadan yaptıklarınızı gözden geçirin ve tüm hayatınızı ona endekslemeyin. Hayatınızın merkezine onu değil, önce kendinizi koyun.

imutlu-olma-kurallari

Başka İlişkileri Örnek Göstermeyin

Sorunlarınız olduğunda çözüm olarak başka kişilerin ilişkilerini örnek göstermeyin ve onu asla başkalarıyla kıyaslamayın. Aynı şeyden eminiz siz de hoşnut olmazdınız. Size yapmasını istediğiniz jestleri, başka bir arkadaşınızın sevgilisinin yaptıklarından örnek vererek anlatmanız ilişkinizi daha iyi bir noktaya taşımayacaktır.

Siyam İkizi Olmayın

Her yere onunla gitmek, her şeyi onunla yapmak, her olayda onu aramak veya ona kız arkadaş muamelesi yapmaktan vazgeçin. Bütün gün telefonda konuşmak da erkeklerin sevmediği özelliklerden biridir. Kendinize ait zamanlarınızın olduğunu da hissettirmelisiniz. Yapışık siyam ikizleri gibi olmayın, kesinlikle çok bunaltıcı olacaktır.

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

Onu Olduğu Gibi Kabullenin

Kadınların en sık yaptığı hatalardan biri de, sevdikleri kişiyi değiştirebileceklerine olan inançlarıdır. Çoğu zaman eli boş çıkılan bu durum partnerinizin sizden giderek uzaklaşmasına neden olacak ve kendisini değiştirmeye çalışmayan bir kadını tercih edecektir. Onu iyi ve kötü yönleriyle sevmeniz gerektiğini asla unutmayın.

Kapris Yaparak Sonuç Alamazsınız

Bir şeye bozulduğunuzda, sıkıldığınızda veya sinirlendiğinizde, sorunla alakalı konuşmak yerine surat asmanız, kapris yapmanız veya onun durumu fark edip sizinle konuşmasını beklemeniz son derece yanlış olacaktır. Rahatsız olduğunuz konu ne olursa olsun, mutlaka konuşmayı tercih etmeli ve ilk adımın ondan gelmesi gibi bir takıntıdan uzak durmalısınız. Ayrıca problemleri biriktirip sonradan hepsini bir anda söylemek de erkekleri uzaklaştıran nedenlerden biridir.

Sponsorlu Bağlantılar