Sponsorlu Bağlantılar

Işıl ışıl görünen, temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Bazı pratik bilgilerle siz de cildinizi ölü hücrelerden arındırabilir ve daha sağlıkla parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.


cilt bakimi (680 x 400)

Öncelikle cildinizde ciddi sorunlar olduğunu hissediyorsanız mutlaka bir dermatoloğa gitmenizde fayda var. Yanlış uygulamalar veya ürün seçimlerinin cildiniz üzerinde ve aynı zamanda sağlığınızla alakalı olumsuz sonuçlar doğurabileceğini unutmamak gerekiyor. Doğru ve organik ürünler kullanmaya özen göstermeniz gerektiği gibi, cildinize iyi gelen ürünleri değiştirmemeye de özen gösterin.
Cildinizde oluşan komedonlar varsa ve sizi rahatsız ediyorsa, öncelikle cilt gözeneklerinizin tıkanmasına neden olan kozmetiklerden uzak durmalısınız. Doktorunuzun önereceği jel cilt soyucu ürünlerden kullanabilirsiniz. Daha pratik olsun istiyorsanız kese yapabilirsiniz. Kese yapmanın cilt üzerinde peeling etkisi yarattığını biliyor muydunuz?

natural skin (680 x 400)
Cilt temizliğinizi düzenli olarak yaparak ve kese kullanarak hem tıkanan gözeneklerinizi açabilir, hem de ölü derinizden kurtulabilirsiniz. Kese yaptıktan sonra cildinize uygun bir tonik kullanarak gözeneklerinizi sıkılaştırmayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Tabi ki mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar