Sponsorlu Bağlantılar

Günlük hayatta ve özel günlerde daha belirgin bir güzellik ve bakımlı bir görünüm için hemen her gün yaptığımız makyaj işlemi her zaman aynı kalite ve ayarda olmaz. Günlük işlerimizde kullandığımız makyajla özel günlerde kullanılan makyaj da bir değildir.

ilgi çekici Kalıcı Makyaj Nedir

Makyaj pek çok kişi için bir zevkken birçok hanım için ise bir külfet ve uzun zahmetli bir uğraştır. Her gün tekrarlanan makyaj yapma ve silme işlemi zamanla kişide bıkkınlık hissi yaratır. Çoğu zaman makyajınızı silmeye üşenip makyajla uyuduğunuz bile olmuştur. Bu sebeple de pek çok kişi kalıcı makyajı tercih etmektedir. Peki, kalıcı makyaj nedir?

hafif Kalıcı Makyaj Nedir

değişik Kalıcı Makyaj Nedir

Nedir? Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj özellikle çalışan bayanlar sporcular gibi her an makyaj yapamayacak ve ya makyaj yapmak için yeterli vakti olmayan kişilerin tercih ettiği, mikro iğnelerle cilde kalıcı olarak yapılan makyajdır.

Cosmetologist making permanent makeup on woman's face

Tek kullanımlık arınık mikro iğneler yardımıyla yapılır. Tek seansta kalıcı makyaj yaptırmak mümkündür ve yapıldıktan 5-10 dakika gibi kısa bir süre sonra hemen günlük hayatınıza devam etme şansınız vardır.

duru Kalıcı Makyaj Nedir

günlük Kalıcı Makyaj Nedir

Normal Makyajdan Farkları

Kalıcı makyaj ile günlük yaptığımız makyajın farkını bilmek gerekir. Kalıcı makyaj her zaman yüzünüzde olacağı için daha sade, abartısız bir şekilde yapılmalıdır.

kalıcı Kalıcı Makyaj Nedir

kışkırtıcı Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı makyajın sildirilmesi mümkündür ve bu makyajda asıl amaç yüzünüzdeki size güzel gelen kısımları belirginleştirmek kusurlu bölgeleri ise kapatmaktır.  Bu sebeple de yalnızca hatların belirginleştirilmesi ve doğal bir görünüm amacıyla kararında yaptırılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar