Sponsorlu Bağlantılar

Ev temizliği yaparken, sizi yıldıran inatçı kirlerden veya kötü kokulardan pratik bir şekilde kurtulmak için önerilerimize göz atabilirsiniz. Böylece hem zaman kazanır, hem de enerjinizi boşuna harcamamış olursunuz.

pratik-temizlik-bilgileri

Kireçlenen musluk başlıklarınızı veya evyelerinizi limonla ovarsanız sorununuzdan kısa sürede kurtulursunuz. Buzdolabınızdaki kötü kokuları gidermek için de bir çay tabağının içine bir miktar karbonat koyup buzdolabınıza yerleştirin. Arada bir karıştıracağınız karbonatın istenmeyen kokuları yok ettiğini göreceksiniz.

Female hand wiping dining table

Karbonat kullanarak koltuklarınızın veya eşyalarınızın üzerindeki yağ lekelerini de yok edebilirsiniz. Lekenin üzerine karbonat serpin ve üzerine bir miktar su dökün. Bir saat sonra silerek temizleyin.

Karbonatla birlikte limon kullanarak elde edeceğini karışım sayesinde fayanslarınızdaki lekeleri çıkarabilir ve parlamalarını sağlayabilirsiniz. Aynı işlemi lavabolarınızda veya evyenizde de uygulayabilirsiniz.

pratik-ev-temizliği

Limonlu karbonat karışımı ile ovduğunuz porselenlerinizde lekeden eser kalmayacaktır. Eğer lavabonuz tıkandıysa, önce bir bardak karbonat dökün, ardından aynı ölçüde sirke ilave edin ve bir tencere kaynamış suyu gidere dökün.

Halılarınızı süpürmeden önce her yerine karbonat serpiştirip biraz bekledikten sonra temizleyin ve halınızdaki kokulardan kurtulun. 

Sponsorlu Bağlantılar