Sponsorlu Bağlantılar

Her zaman spor ve egzersiz yapmak için kilo problemlerinizin olmasına gerek yok öyle değil mi? Daha sıkı bir karın bölgesi için, karın egzersiz hareketleri yapabilirsiniz. Genel olarak karın hareketleri arasında bildiğiniz gibi mekik çalışmaları yer alıyor. Bunların yanı sıra biraz daha değiştirilmiş farklı yöntemler de sizlerin tercihlerinden olabilir.

karin-eritme-egzersizleri

Bacak çekme hareketleri

Karın kaslarınızı çalıştırabilmek ve sıkılaştırabilmek için, sırt üstü ve bacak çekme hareketi ile başlayabilirsiniz. Sırtınızın üstüne yatarak, ellerinizi başınızın arkasından bağlayınız. Daha sonra, iki bacağınızı da dizlerinizden bükerek karnınıza çekme hareketini gerçekleştiriniz. Elleriniz ile başınızı destekleyerek, belinizi bükme hareketi ile öne doğru eğilmeye çalışarak, karın egzersiz hareketleri sayesinde daha sıkı ve düz bir karna sahip olabilirsiniz.

gobek-eritme

Standart mekik

Yine karın kaslarınızı çalıştırabilmek için, mekik hareketinin standart halini gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz tercihinize göre, ayaklarınızın üzerine bir destek koyarak, daha kolay bir hareket sağlayabilirsiniz. Fakat ayaklarınızın üzerine bir yük koymadan bu hareketli doğru bir şekilde tamamlarsanız, karın kaslarınız daha etkili bir şekilde çalışabilecektir. Diğer türlü, karından güç almak yerine, belinizin ve bacağınızın desteği ile inip kalkıyor olabilmeniz mümkün olacaktır.

gobek-eritme-egzersizleriYere düz şekilde yatınız, şimdi de bir bacağınızı karınıza çekerek, diğerini de yere 45 derece bir açı yapacak şekilde uzatınız. Başınızı ellerinizle arkadan bağlamış şekilde destek vererek, belinizden sağa sola başınız ile dönme hareketini sağlayabilirsiniz.

karin-egzersizleri

Göbek eritme egzersizleri yapmadan önce sakatlanmamak için mutlaka ısınma hareketleri yapmalısınız. Bel bölgenizde veya başka bir yerinizde ağrılarınız varsa, hareketleri yapmadan önce muhakkak doktorunuza danışınız.

Sponsorlu Bağlantılar