Sponsorlu Bağlantılar

Her ne kadar kilo probleminiz olmasa da, sağlıklı bir yaşam sürebilmek için, elbette ki bazı egzersiz hareketlerinden yardım almak gerekiyor. Vücudunuzu sıkılaştırmak, nabzınızı yükseltmek ve daha alkali bir yaşam sürebilmek için, bunlar gereklilikler arasında. Sizler de bunlar arasında bulunan, vajinal kasları çalıştıracak olan kegel egzersiz hareketleri kapsamında çalışmalar yaparak, kendinizi destekleyebilirsiniz.

Hareketler nelerdir?

Vajina kaslarınızı çalıştırabilecek hareketler bunların bünyesinde bulunuyor. Hareketler, vajinal kaslarınızı sıkıp bırakmanızdan ibarettir. Elbette ki bunu farklı şekillerde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

2 – 3 set yeterli

Gün içerisinde 2 – 3 set kegel egzersiz hareketleri yapmak yeterlidir. Bazı kişiler için fazla bile olabilir. Konu hakkında doktordan kesin bilgiler alabilmeniz de gayet mümkün olacaktır. Bu set ise, vajinal kaslarınızı sıkıp gevşetmeniz ile 10-15 dakika içerisinde tamamlanabilir. Çok aşırıya kaçmadan, kaslarınızı sıkarak, birkaç saniye bekletin ve bırakın, bu egzersizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Parmak ile deneyebilirsiniz

Eğer ki tam olarak etkisini görebilmek, kaslarınızın sıkılaştığını anlayabilmek istiyorsanız, sırt üstü yere yattıktan sonra, işaret parmağınızı vajinanıza yeteri kadar sokarak, kaslarınızı sıkabilirsiniz. Eğer ki doğru yapıyorsanız, parmağınız ile ne kadar sıkılaştığını anlayabileceksiniz. Daha sonra ise bırakarak, bu işlemi tekrar edebilirsiniz. Biraz daha fazla gevşemek için ise, daha sonra egzersizlerde iki parmağınız ile bir deneyim kazanabilirsiniz. İlk zamanlar tuhaf gelse de, bu egzersizler, alıştığınız dönemlerde haz duygusu olarak sizlere dönüş yapabilir.

Sponsorlu Bağlantılar