Sponsorlu Bağlantılar

Kilo vermek her ne kadar zorsa, kişinin alışkanlıklarını değiştirmesi de o denli zordur. Ancak kilo almamıza neden olacak davranışları belirlememiz pek de zor değil. Çoğumuz tıka basa yemek yemesek dahi kilo almaktan şikayet eder dururuz. Oysa mesele her zaman tıka basa yemek değil. Yaptığımız bazı yanlışlar ve zararlı alışkanlıklarımız fark ettirmeden kilo almamıza neden oluyorlar. İşte değiştirmeye başladığınızda kilo vermenizi sağlayacak alışkanlıklar:

Atıştırmalıklardan Vazgeçin

Özellikle akşamları yemekten sonra tv izlemeye başladığımızda hepimiz bir şeyler yemeyi seviyoruz. Ne olduğundan ziyade elimizin boş kalmaması gibi bir psikoloji de diyebiliriz buna. Oysa akşam saatlerinde yediğimiz atıştırmalıklar hiç de masum olmadıkları gibi bize kilo olarak geri dönüyorlar. Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey tüketmemeye dikkat etmelisiniz. İlla da atıştırmalık istiyorum tv izlerken boş kalamam diyorsanız gidin mutfağa ve havuçları ince ince doğrayıp limonlu su olan bir bardağa koyun. Hatta içine salatalık da doğrayabilirsiniz. İşte size atıştırmalık!

zayıflamak istiyorum

 Kahvaltıdan Önce Su İçin

Sabahları oda sıcaklığında su içerek güne başlamak bağırsak sisteminiz için olduğu kadar kilo vermek için de harika bir yöntem olacaktır. Tabi ki günlük su tüketiminize de erken başlamanız vücudunuzun ihtiyaç duyacağı suya sahip olmasında önemli bir adım. Suyun tok tutması ile beraber toksinleri atmanız konusunda yardımcı olduğunu unutmayın ve kahvaltıdan önce mutlaka su için. Tabi ki kahvaltılarınızda yağlı yiyecekleri çok fazla barındırmamak da diyet kurallarından biridir.

 diyet yapmak

Yemeğe Davetliyseniz Tok Gidin

Evet, yanlış duymadınız. Diyet yapıyorsanız ve insanlara hayır demek konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey, yemeğe gitmeden önce ızgara veya salata türü Bir şeyler yemek olmalıdır. Bir porsiyon meyve de oldukça iyi bir fikir olabilir. Bol su içmeyi de unutmanın. Böylece davete tok gittiğiniz için çok fazla yemeyecek ve kilo verme düzeninizi de bozmamış olacaksınız. Sohbetler esnasında kişi yediklerinin miktarını ayarlayamadığı için ne kadar kilo alıyor haberiniz var mı? İlla da yemek zorunda iseniz, çorba ve salatayı tercih edip ızgaralardan tüketebilirsiniz.

 diyet yemekleri

Alışverişe De Tok Çıkın

Açken alışveriş yapmak üzerine çok fazla şey okumuş ve dinlemişsinizdir eminiz. Bir kez daha tekrarlamaya gerek yok ancak, siz yine de alışverişe tok çıkın! Karnınız açken gözünüzün de aç olacağını unutmayın. Eve döndüğünüzde buzdolabında akla zarar yiyecekler görmek istemiyorsanız tokken gidin ve taze sebze meyveler dışında sadece ihtiyacınız olan besin maddelerini alıp bir an önce evinize dönün. Marketlerde çok fazla zaman geçirmenin de bir sürü zararlı yiyeceği almanız için üzerinizde baskı oluşturacağını hatırlatmak isteriz.

 diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Her Yemeği İkiye Bölün

Eğer evliyseniz veya sevgilinizle beraber yemek yiyorsanız ortaya tek bir sipariş verebilir ve beraber yemeyi teklif edebilirsiniz. Erkeklerin genellikle kadınlara oranla az yemek yedikleri düşünülürse o bir porsiyon ikinizi çok rahat doyuracak, en azından siz fazla yememiş olacağınız için gereksiz kilo alımlarının da önüne geçeceksiniz. Kilo vermek istiyorum diyorsanız bu ve bunun gibi pek çok alışkanlığınızı yeniden göz önünde bulundurmalı ve mutlaka size uygun bir diyet listesine sahip olmalısınız.

zayıflamak

Sponsorlu Bağlantılar