Sponsorlu Bağlantılar

Kızıl saçların makyaj renkleri diğer saç renklerine göre daha kısıtlıdır. Kızıl saçlarda kızıl renk tonlarındaki geçişler far rengi olarak uygulanabilir. Kızıl saç için en uygun makyaj tonları arasında; kırmızılar, turuncular ve kahverengiler bulunur. Bu renklerden yardım alarak uygun bir makyaj modeli yaratabilirsiniz.

kizil-sac-makyaji-nasil-olmaliKızıl saçlı bayanlar da her kadının makyaj hazırlığında olduğu gibi nemlendirici sürdükten sonra uygun renk bir fondötenle cildi tek renk tipine getirmelidirler. Ardından göz ve saç renginiz için uyumlu renge karar vermelisiniz. Kızıl saçlar için en uygun far renklerinden biri de kahverengi ve tonlarıdır. Göz kapağınızı taban rengi olarak çok açık bir kahverengi ile boyayabilir ardından koyu kahverengi far rengi ile müthiş bir gölge elde edebilirsiniz. Yaz günleri için kızıl saça uygun makyaj yapmak istiyorsanız; turuncu rengini kullanabilirsiniz. Turuncu bir farla göz kapağınızı boyayın ve far fırçası ile aynı far rengini alt kısımlara da dağıtın. Özellikle de göz renginiz yeşilse turuncu far ile kızıl saç rengi birbirine çok yakışacaktır. kizil-sac-makyaji

Kızıl saçlar için uygun makyaj teknikleri uygularken allık rengi olarak şeftali tonlarından yardım alın. Pembe rengi allık kullanmak istiyorsanız saçlarınız koyu kızıl tonlarında olmalıdır. Açık renk kızıl saçlar için en uygun allık rengi şeftali rengidir. Dudaklarda da aynı renk tonlarında şeftali ağırlıklı ruj renkleri kullanılmalıdır. Göz makyajınız ağırsa bir parlatıcı yardımıyla da dudaklarınızı renklendirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar