Sponsorlu Bağlantılar

Her ne kadar kilo vermek zor olsa da, başarılı olan pek çok kişi var öyle değil mi? Fakat bildiğiniz gibi, düzensiz kilo alıp verme işlemlerinde, vücudunuzun belirli bölgelerinde sarkmalar meydana gelmektedir. Bu da çok aşırı kiloya sahip olan kişilerin, aşırı bir kilo kaybı yaşamasından kaynaklanıyor olabilir. Sonuçta kilo aldıkça deriniz buna uygun olarak şekilleniyor ve yağ yakımı tamamlandığında ise sarkmalar kendini gösteriyor. Bu durumda da kol sarkması için egzersiz hareketleri tercih edebilir ve sorunlarınızdan bir süreç sonra kurtulabilirsiniz.

kol-sarkmasi-engelleyen-hareketler

Arka kol çalıştırma

Arka kol çalışmak için pek çok farklı yöntem seçebilirsiniz. Yere oturarak, bacak bacak üstüne atınız. Daha sonra ise, ellerinizi arkanıza alacak şekilde avuç içlerinizi her iki taraftan da yere oturtunuz ve kendinizi yavaş yavaş yukarı kaldırıp indiriniz.

Bu şekilde arka kol kasları çalışarak, kol sarkmalarına engel olabilir. Böylelikle hem kaslarınız gelişecek, hem de diğer kas gruplarına da faydalı olabileceksiniz.

kol-sarkmasi-icin-hareketler

Ağırlık çalışabilirsiniz

Elbette ki kol kaslarınızı çalıştırabilmek için, kol sarkması için egzersiz hareketlerinin birisi de ağırlık çalışmak olacaktır. İster dumbell kullanarak, isterseniz de 2 lt su şişesine su doldurarak hareketi gerçekleştirebilirsiniz. Ayakta dik duracak şekilde, dirseklerinizi vücudunuza sabitleyerek, ağırlık çalışmaya başlayabilirsiniz.

kol-sarkmasi-icin-egzersiz

Hangi kol kas grubunun çalıştığından tam olarak emin olmak istiyorsanız, bu konuda eğitici bir video izleyebilir, çalışmalarınızı ona göre gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar