Sponsorlu Bağlantılar

Genel Özellikleri

Zekaları ve özgürlüklerine düşkün oluşları ile tanınan Kova burcu genel olarak hümanist kişilerdir. Pek çok dosta ve arkadaşa sahiptirler. Yaratıcı yanları nedeni ile mucitlikte de bulunabilirler. Yeni fikirlere açık oldukları gibi, pek çok değişikliğe de imza atarlar. İlişkilerinde her zaman sadık kişilerdir ve yaptıkları her şeyde her zaman idealist olurlar. Yenilikçi Kova burcu aynı zamanda değişken olmayı ve farklı mekanlarda, farklı işlerle uğraşmayı sever. Geçmişine sıkı sıkıya bağlı oldukları gibi son derece entelektüel ve kültürlü kişilerdir. Çılgın bir karaktere de sahip olan Kovalar, girdikleri ortamlarda dikkatleri ve ilgiyi üzerlerine çekmeyi severler. Narsisttirler ve aynı zamanda tartışmaya açık ve sıklıkla da sabit fikirli kişilerdir. Geçmişine bağlı olsa dahi geleneklere karşı savaşçı bir yanları da vardır. Hayalperest kişilerdir ve son derece uç hayaller de kurarlar.

Kova Kadını

Keyifli ve hayat dolu kişilerdir ve hayatlarındaki her anda kararlı dururlar. Özgürlükleri onlar için her şeydir ve bağımsızlıklarını tehlikeye atacak ilişkilerden ve durumlardan hoşlanmazlar. Hava grubu oldukları için değişken bir karaktere sahiptirler. Kova burcu kadını arkadaş ve dostlarını kendilerine benzeyen kişiler arasından seçer. Zekaları ile göz dolduran Kova kadınları aynı zamanda para konusunda sorumsuz şekilde savurgan kişilerdir. İş hayatında genellikle çalışkanlıkları ve disiplinleri ile tanınırlar. Fikirlerine sık sık başvurulan oldukça akıllı ve entelektüel kişilerdir. El becerileri yüksektir. Kovalar dürüstlükleri ile tanınırlar ve ilişkilerinde her zaman güvenilir kişilerdir. İşlerin altından pratik zekaları ile kolayca kalkarlar. İyi kalpli ve yardımseverlerdir. Evleri onlar için mabet gibidir ve çok önemlidir. Her zaman açık konuşmayı seven Koca kadınları net olmaktan ve karşılarındaki kişilerin de böyle olmasından hoşlanır. Hassas bir duygusallığa sahiptirler ve kafa olarak çok iyi uyuştuğu ve kendisini sınırlandırmayan biri ile mutlu olabilir.

Kova Erkeği

Hislerini açığa çıkarmakta zorlanan Kova erkeği, özgürlüğüne düşkün ve bağımsızlığını korumak için özen gösteren kişilerdir. Arkadaş ve dostları tarafından çok sevilirler ve çok yönlü olmaları sayesinde farklı ortamlara girerler. Zekai ve pratik erkeklerdir. İş konusunda çalışkan oldukları kadar her zaman severek çalışırlar ve şikayet etmezler. Keşfetmekten ve yeni fikirlerden çok hoşlanırlar. Kova burcu erkeği sabit kalmaktan veya bir yere bağlanmaktan hoşlanmaz. Sürekli hareket halinde olmak onu mutlu eder. Başkasının emrinde çalışmak yerine kendi işinin patronu olmayı tercih eder. Yeni arkadaşlıklar edinmekten ve yolculuklara çıkmaktan hoşlanır. Hayatındaki en önemli şey değişkenliktir. Süreklilik arz eden her şey Kova erkeğini sıkabilir. Yalandan nefret ederler ve yalan söyleyen kişilerle iletişimlerini hemen keserler. Kusursuzluk arayışları ve elindeki ile yetinmemek olumsuz yanlarıdır. Aşık olduğu kadınla şehvetli ve tutkulu bir ilişki yaşar. Onu etkileyen kadınlar genellikle iyi eğitimli, akıllı ve kültürel anlamda yetkin kişilerdir. İkili ilişkilerinde son derece eğlenceli bir erkektir. Empati konusunda oldukça başarılıdır. Evlendiği zaman eşine her zaman sadık kalır ve çocukları ile iyi anlaşan bir baba olur.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar