Sponsorlu Bağlantılar

Küçük gözlere sahipseniz gözlerinizi daha büyük göstermek için çeşitli makyaj tüyolarıyla sorununuza kısa sürede pratik çözümler bulabilirsiniz. Örneğin koyu renklerden kaçınarak makyaj yaparsanız gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz. Küçük gözler için makyaj tüyoları içinde açık renkli göz kalemleri kullanmak ve açık renkli far kullanmak ilk sırada yer alır.

Gözleriniz normalden biraz daha küçük ise, bu durumda siyah göz kalemlerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Gözlerinizi daha küçük gösterdikleri gibi, aynı zamanda makyajı daha belirgin kıldıkları için göz renginizi de arka plana atar. Göz makyajında siyah renk rimel uygulamaları da gözlerinizi yine küçük gösterecek yanlış uygulamalardan biridir. Bunun için açık renk rimel kullanarak daha belirgin ve büyük gözler elde edebilirsiniz.

kucuk-gozler-icin-makyaj-tuyolari

Göz altına beyaz kalem uygulayarak gözlerinizi daha büyük gösterin. Rimel rengi olarak da mutlaka kahverengi rimel kullanın. Siyahın etkisiyle gözleriniz her an daha küçük gözükür. Far renginde de koyu renklerden uzak durun. Açık kahverengi ve gri gibi renkler kullanarak gözlerinizi daha büyük gösterin. Eyeliner uygulaması yine gözlerinizi küçük gösterecektir. Bunun için mutlaka eyeliner sürmeden makyajınızı tamamlayın. Küçük gözler için makyaj hileleri bakışlarınızı öne çıkaracak ve gözlerinizi çok daha iri gösterecektir.

kucuk-gozler-icin-makyaj-hileleri

Bu arada her ne kadar moda olsa da gölgeli makyaj türlerinden kaçınarak gözlerinizin küçük görünmesini engellemeyi unutmayın.Gölgeli makyaj türleri gözleri daha küçük gösterir. Onun yerine göz kapağının üzerine süreceğiniz açık renkli bir far üzerine yine açık tonlarda far rengi kullanarak daha sade bir gölgeli makyaj çeşidi yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar