Sponsorlu Bağlantılar

Kuru ciltler için yapacağınız bakımlarda daha çok maskelerden yararlanabilirsiniz. Son derece sağlıklı ve doğal olan bu maskeler kuru cilt bakımı için en önemli uygulamalardan biridir.

Kuru ciltler yağlı ciltlere göre daha çabuk kırışır ve ortaya çıkan bu kırışıklıklar kısa zamanda derinleşecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için doğal nemlendiriciler kullanabilir ya da bir takım maskelerden faydalanabilirsiniz.

cilt-maskeleri

Kuru Ciltler İçin Maskeler

Sağlıklı bir cilt bakımı için kullanabileceğiniz maskeler de bulunuyor. Bunlar arasında en etkili olarak avokado maskesi, yulaf kepeği maskesi, kuru ciltlere kahve maskeleri, cildi hem besleyen hem de nemlendiren yumurta maskesi ve nemlendirici muz maskesini sayabiliriz.

Bunların yanında dilerseniz peeling etkili esmer şeker uygulamasına da başvurabilirsiniz. Pullu olan ciltler için de kullanılan bu yöntem sayesinde sağlıklı bir bakım gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yüz temizlenmesi için kuru ve hassas ciltlere özel temizleme ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Vücut yıkanmasında ise daha çok duş jeli ve yumuşak yapılı sabunlardan yararlanabilirsiniz. Tüm bu uygulamalar ile kuru ciltleriniz için bakım gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar