Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için en uygun diyetlerden bir tanesi olan lahana diyetinin toksin atıcı, ödem giderici, kan dolaşımını düzenleyici ve kanser önleyici gibi özellikleri de mevcut. Lahana diyetini yapmaya başlayan kişilerde muhakkak bir sıkılaşma ve incelme görülürken, hızlı bir şekilde incelmenize ve aynı zamanda daha canlı ve enerjik de bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Yüksek lif ve düşük yağ içeren lahana diyeti, uzun süreli devam ettirmek için uygun değildir. 7 gün devam edip, takip eden 7 gün ara verilmelidir. Aynı zamanda vücudunuzdaki yağları yakma özelliği bulunan lahana diyetini uygularken alkol kullanımından sakınılmalıdır. Alkol tüketimi diyetin yağ yakmasına ve beklenilen etki göstermesine engel olacaktır. Diyeti, meşhur yapan özelliklerinden bir tanesi kısa süre içerisinde kilo verdirmesidir. Verdiğiniz kiloları geri almamak için ara verdiğiniz 7 gün boyunca yine yüksek yağ tüketiminden ve hamur işlerinden uzak durmalısınız.

Lahana diyetini uygularken, günlük programınıza kelimesi kelimesine uymalı, günde en az 1,5-2 litre su tüketmelisiniz. Açlık hissettiğinizde meyve yemek yerine lahana çorbası içmeniz, uzun süren bir tokluk hissi verecek, ne kadar çok içerseniz o kadar kolay kilo kaybedebileceksiniz.

Lahana Çorbasının Tarifi:

Malzemeler:

6 adet orta boy soğan

5-6 adet rendelenmiş domates

1 adet orta boy lahana

2 adet taze yeşil biber

1 demet maydanoz

1 tutam tuz

Yapılışı:

Bütün sebzeleri ince ince kıydıktan sonra, sebzelerin üstünü 2 parmak geçecek kadar su ilave edin. Daha sonra biberini ve bir tutam tuzunu ilave edin. Yaklaşık 15-20 dakika orta ateşte kaynattığınız çorbanızı sebzeler yumuşayana kadar pişirin.

Sponsorlu Bağlantılar