Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj fırçaları makyajınızın vazgeçilmez öğeleri arasında yer alır. Dudaklara, gözlere, yanaklara ve tüm cilde kullanacağınız makyaj malzemeleri makyaj fırçaları ile daha düzgün bir şekilde sürülürler. En iyi makyaj fırçaları arasında fondöten fırçaları bulunur. Likit bazlı olan fondötenleri sürmek için oldukça ideal bir seçenektir. Fondötenleri el ile sürmek yerine fırça ile sürerseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

allik-fircasi

Makyaj fırçaları arasında yer alan far fırçaları farın daha düzgün bir şekilde sürülmesini sağlar. Açık ve koyu renk farlar arasında geçiş yapılacaksa farklı far fırçalarından yardım alınarak güzel bir uygulama yapılır. Aynı şekilde allık sürmek içinde uçları yumuşak olan fırçalardan yardım alınır. Bu fırçalar ile allığınızı daha rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sadece krem allıkları parmaklarınızla uygulayabilirsiniz.

maajyaj-fircasi-cesitleri

Makyaj fırçalarının içinde dudaklara ruj sürerken kullanılan fırçalar da yer alır. İnce uçlu olan bu fırçalarla beraber dudaklarınızı renklendirebilirsiniz. En çok kullanılan makyaj fırçaları içinde; gözlere belirli bir şekilde hat çekmek için kullanılan fırçalar da yer alır. Kesik uçlu olan bu fırçalarla beraber fazlalıkları net bir çizgi haline getirebilir ve makyajınızın daha net görünmesini sağlayabilirsiniz.

makyaj-fircalari

Makyaj fırçalarını kullanırken rutin şekilde temizlemeye özen gösterin. Üzerlerinde biriken artıklar bir dahaki makyajın başarısız olmasına neden olur. Düzenli aralıklarla yıkanan makyaj fırçaları makyajın daha başarılı olmasını sağlar. Aynı zamanda hijyen içinde makyaj fırçalarının temizlenmesi şarttır.

Sponsorlu Bağlantılar