Sponsorlu Bağlantılar

Son derece ucuz ve kolay ulaşılabilir maydanoz kürü sayesinde fazla kilolarınızla vedalaşabilirsiniz. Kilo vermek dışında sağlık açısından da çok sayıda yararı olan bu kür ile daha dinç ve enerjik olacaksınız.

Kür için, 1 bağ maydanoz ve 1 limon suyunu blender içine atın ve ılık 1 bardak su ekleyin. Sıvı hale gelene kadar karıştırın ve sabahları aç karnına bu karışımı için. Yaklaşık yarım saat sonra kahvaltı yapmaya özen gösterin. Kullanacağınız maydanozların taze olması gerektiği için her gün 1 bağ almanız daha uygun olacaktır.

maydanoz-kuru-ile-zayiflama

Bir hafta boyunca her gün uygulayacağınız bu küre sonraki hafta ara veriyorsunuz. Kürü yaptığınız haftadan sonraki hafta diyet ve egzersiz yaparak ve yediklerinize dikkat ederek geçirip, sonraki hafta yeniden küre devam edebilirsiniz. Kısa sürede kilo vereceğiniz gibi, iştahınızın kesildiğini ve ödemlerinizi attığınızı göreceksiniz. Elbette kürü uyguladığınız süre boyunca kilo vermenizi hızlandırmak için diyet yapmaya, yediklerinize dikkat etmeye ve egzersiz yapmaya devam etmelisiniz.

Karaciğerin temizlenmesine de yardımcı olan maydanoz kürü aynı zamanda insülin direnci oluşumunu da engelliyor ve iştahınızı baskılayarak daha az yemenizi sağlıyor. Gün içinde sizi zorlayan tatlı krizlerinizden kurtulacak ve selülitlerinizde azalma göreceksiniz.

Tiroidlerin hızlı çalışmasını sağlar, çatlakları engeller ve ciltteki sarkmaların önüne geçer. C vitamini açısından zengin olması sayesinde halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleriniz de yok olur. Böbrek kumu ve böbrek taşı düşürmekte faydalıdır. İstenmeyen sivilce oluşumunu engellediği gibi aknelerinizden de kurtulursunuz. Kürü uyguladığınız süre boyunca bol su içmeniz gerekiyor, çünkü idrar söktürücü özelliğinden dolayı vücudunuzda su kaybı yaşamanız söz konusu olduğundan su tüketiminize çok dikkat etmelisiniz.

Maydanoz kürünü gebe bayanlar ilk üç ay kullanmamalıdır ve düşük tansiyon hastası olanlara önerilmez.

Sponsorlu Bağlantılar