Sponsorlu Bağlantılar

Daha az eşya

Daha az eşyayla yaşama trendi modada da boy gösteriyor. Özellikle kişilere zaman ve para kazandıran bu yöntemle gereğinden fazla kıyafet almaktan ve onları koyacak yer bulamamaktan da kurtuluyorsunuz. Kapsül gardırop terimi, her zaman giyilebilecek klasik giysilerden oluşan yaklaşık 30 yada 40 parçadan oluşuyor.

kapsul-gardirop-nedir

Birbiriyle uyumlu renkler

İndirimlerden veya moda olduğu için alınan giysilerin evlerde oluşturduğu kalabalıktan kurtulmayı sağlayan kapsül gardırop akımına katılmak istiyorsanız yapacağınız şey belli. Öncelikle içinde bulunduğunuz sezonu geçirmenize yetecek ve birbirleriyle kombin yapılabilecek 30 ya da 35 parça kıyafeti belirlemeniz gerekiyor. Birbirleri ile kolaylıkla kombin yapılabilecek olan bu parçalara ek olarak ayakkabılarınızı da sınırlı sayıda tutmanız çok önemli.  Abiyeler veya spor giysiler bu rakama dahil olmadığı için onları muaf tutabilirsiniz.

kapsul-gardirop-trendi

Her mevsim için ayrı gardırop

Sayının azlığı sizi bir parça korkutsa da aslında bu kombinleme yöntemini kendinize uyarladığınızda aslında şık olmak için çok fazla eşyaya sahip olmanıza gerek kalmadığını da anlayacaksınız. Hiçbir zaman modası geçmeyen kıyafetler alarak ve birbirleriyle uyumlu olmalarına dikkat ederek, modanın son trendi kapsül gardırop akımına dahil olabilirsiniz. Kıyafetlere ayıracağınız bütçe azalacağı için para biriktirebilir veya sportif faaliyetlere, kurslara katılabilirsiniz.

kapsul-gardirop-ornegi

Aksesuarları unutmayın

Örnek bir kapsül gardırop içinde olması gerekenlere gelince, muhakkak yaz ayları için her kıyafetle kombin yapabileceğiniz askılı tişörtleri ve şortları unutmayın. Kış gardırobu için her kıyafetle giyebileceğiniz ve klasik tasarımlara sahip montlar ve şallar da dolabınızda mutlaka bulunmalıdır.

kapsul-gardırop

Tek renk giysiler

Renk tercihi yaparken mutlaka giymek istediğiniz renkleri belirleyin ve her mevsim için bu renklerden oluşan kıyafetleri eksik etmeyin. Çizgili veya desenli kıyafetleriniz olduğu kadar aynı oranda pastel ve düz renkli kıyafetleri de bulundurmalısınız ki kombin yaparken sıkıntı çekmeyesiniz. Deneme yanılma yöntemleri ile kendinize bir kapsül gardırop yaratabilirsiniz.

kapsul-gardirop-nasıl-yapilir

Sponsorlu Bağlantılar