Sponsorlu Bağlantılar

Bir mutfağın olmazsa olmazları vardır. Onlar olmadan bir mutfağın tam olması söz konusu değildir. Hem hayatınızı kolaylaştıracak, hem de sağlıklı yaşamanıza katkıda bulunacak yiyecek ve mutfak aletlerini sizler için derledik.

Vazgeçilmez Mutfak Aletleri

Yemek yaparken en büyük yardımcılarınızdan biri de pratik mutfak aletleridir. Bunların başında limon sıkacağı gelir. Salatalara, yemeklere ve tatlılara eklemek istediğiniz limon suyunu çok kısa sürede elde etmenize yarayacak limon sıkacağını tezgahınızdan eksik etmeyin.

Tabi ki meyve sıkacakları da en az limon sıkacağı kadar kullanılıyor. Taze meyve suyu seviyorsanız, sağlıklı yaşamaya da özen gösteriyorsunuz demektir. Sık sık taze meyve yemek ve meyve suyu içmek bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek ve hastalıklardan uzak kalmanızı sağlayacaktır.kucuk-mutfak-aletleriTezgahınızın üzerinde her zaman bulunması gereken mini blender da, yemek yaparken işleri kolaylaştırmanızı sağlar. Sebzeleri püre haline getirmek ve sağlıklı çorbalar hazırlamak için mutlaka bir el blenderi satın alın.

Salata yapmanın en zor yanı yıkadığınız sebzelerin kısa sürede kurmamasıdır. Islak sebzeleri kurutmanın en kolay yolu da sebze kurutucusu almaktan geçer. Aynı zamanda sağlıklı bir saklama kabı olarak da kullanabilirsiniz.

baharat-setleri

Baharat Setleri

İster kavanozlarda, isterseniz kutularda saklayın, baharatlarınızı koyduğunuz kapların mutlaka elinizin altında olması gerekir. Tezgahınızın üzerinde bulundurmanız gereken baharatlıklarınızın içinde kırmızı biber, karabiber, kimyon, nane, zencefil ve kekik olması sağlıklı yaşamanıza katkıda bulunacak ve yiyeceklerinizdeki tat zenginliğini de artıracaktır.

Şişeler

Tezgah üzerinde sıklıkla gördüğümüz şişeler genellikle içinde zeytinyağı, sirke, limon suyu bulunanlar oluyor. Hem yemeklere, hem de salatalara koyduğumuz bu besinlere ek olarak nar ekşisini de bir şişeye koyarak tezgahınıza ekleyebilir, salatalarınızı ve yiyeceklerinizi daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

saksi-bitkileri

Sepet ve Bitki Saksıları

Yumurtalarınızı, ekmeklerinizi ve meyvelerinizi koymak için tezgahınızın üzerine dekoratif sepetler alabilirsiniz. Hem çok şık bir görüntü elde eder, hem de sağlıklı besinlerinizi sepetlerde muhafaza edersiniz. Kuru ve yaş yemişleriniz için de küçük sepetler alabilirsiniz. Ayrıca küçük saksılara fesleğen, nane ve maydanoz dikerek, salatalarda veya yemeklerde dalından kopardığınız taze bitkileri kullanma şansı bulursunuz. Saksılarınızı tezgah üzerine ya da pencere önüne koyabilirsiniz.

 

 

 

Sponsorlu Bağlantılar