Sponsorlu Bağlantılar

Hayat ondan şikayet etmekte zorlanmayacağımız şeylerle dolu. Hemen hepimiz bizi mutsuz eden onlarca, hatta yüzlerce şeyi sayabiliriz. Arkası kesilmeyen bu mutsuzluk tablosu içinde elbette herkesin ihtiyacı olan tek şey biraz daha mutluluk. Çok zor gibi görünse de mutlu olmak sanıldığı kadar imkansız değil. Son derece basit bir kaç adımla daha mutlu bir hayata kavuşabilir ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Dana enerjik, daha huzurlu ve tarz sahibi bir hayata kavuşmak için yapmanız gereken şeyler sadece küçük değişiklikler o kadar. Elbette biraz da cesaret gerektiğiniz söylemezsek olmaz. İşe hayata dair negatif olan bakış açınızı değiştirmekle başlamanız gerektiği gibi, pozitif düşüncenin de ne denli önemli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Mutluluğun öncelikle kendinizi sevmenizden geçtiğini de her daim hatırlamanız gerekiyor.

mutlu-uyanmak

Yapmanız gereken değişikliklerden biri elbette hayatınızdaki tüm kötü alışkanlıkları yok etmek. Fırlatıp kenara atmak isteyeceğiniz alışkanlıklarınızın küçük bir listesini çıkararak işe başlayabilirsiniz. Sigara ve alkol kullanıyorsanız hemen bırakmak için uğraş vermeye başlamalısınız. Çelik gibi bir iradeyle üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey yok. Sigarasız ve alkolsüz bir hayatın sizi stresten uzak tutacağınız ve sağlıklı bir yaşamın her şeyden çok daha fazla mutluluk kaynağı olduğunu kısa sürede anlayacaksınız.

Çok hareketsiz bir hayatınız olduğunu düşünüyorsanız neden hala oturmakta ısrar ettiğiniz sandalyenizden kalkıp koşmaya başlamıyorsunuz? Kendinize her gün koşmak için bir program belirleyebilir, ister sabahın erken saatlerinde, isterseniz de akşam vakti açık havada koşarak hem hareket edebilir, hem toksinlerinizi atabilir, hem de formunuzu koruyabilirsiniz. Tembellikten sıyrılmaya başladığınız o an bile kendinizi ne denli iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.

spor-ve-diyet

Depresif ruh halinizin giydiklerinize ve dış görünüşünüze de yansıdığını kabullenmelisiniz. Aynalar da bu konuda pek yardımcı olamayacağına göre, küçük değişiklikler sizi çok daha gülümseyen bir yüzle karşılaştırabilir. Aynanın karşısına geçin ve kendinize bakın. Memnun olduklarınızı ve olmadıklarınızı düşünün. Nasıl görünmek istediğinize karar verin ve harekete geçin. Koyu renklerden vazgeçip, daha canlı giysiler giyin ve kombinlerinizi daha yaratıcı kılın. Saçlarınızı kestirin, topuklu ayakkabılar alın, makyaj yapın ve gülümseyin. Hiç neden yokken de gündüz gayet şık bir elbise ile dolaşabilir, jeaninizin altına giydiğiniz stilettolarınız ve kırmızı rujunuz ile kahve içmeye gidebilirsiniz. Kendinizi beğenin ve güzel olduğunuza önce siz inanın. Gardırop yenilemek, saç kestirmek ve alışveriş yapmak mutlulukta hiç de hafife alınmayacak faktörlerdendir.

okuma-kosesi

Kendinize zaman ayırmak da mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Ne zamandır yapmak isteyip de ertelediklerinizi gözden geçirin. Sinemaya gitmek için illa da yanınızda biri olması şart değil. Gidip bilet alın ve tek başınıza patlamış mısır yiyip, sevdiğiniz filmi izlemeye başlayın. Evinizde eşyaları kendi isteğinize göre dekore edin. Kalabalık bir ev hayatına sahipseniz, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir okuma köşesi de sizi gayet mutlu edecektir. Evinizde size sonsuz sevgi verip mutlu edecek bir kedi veya köpek alabilir ve onunla arkadaşlığın tadını çıkarabilirsiniz.

modern-kadin

Sizi mutsuz eden ne varsa atın. Eşyalarınız, kitaplarınız, giysileriniz ve hatta arkadaşlarınız. Sizi mutsuz eden her şey ve herkes daha uzakta olmalı. Bu sayede kendinizi çok daha iyi ve mutlu hissedeceksiniz. Negatif enerji yayan her şeyden uzak olmak ilk kuralınız olmalı.İşinizden memnun değilseniz o halde neden değiştirmiyorsunuz? Cesaret sizi daha mutlu olmak için ihtiyacınız olan yola sokacaktır. Zor görünüyor olsa da, daha iyi bir iş ve kendinizi çok daha doğru şekilde ifade edebileceğiniz bir ortamda çalışmak hiç de zor değil. Harekete geçin ve mutlu olmak için daha fazla beklemeyin.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar