Sponsorlu Bağlantılar

Genel Özellikleri

İşkolikliği ile ünlü olan Oğlak burcu kanaatkar ve kararlıdır. Azimli ve hırslı olan burcun en temel özelliklerinden biri çok çalışkan olmalarıdır. Aza sebat etmesi ve tutumluluğu sayesinde oldukça zengin kişiler olurlar. Mülk edinmeyi ve sahip olmayı çok seven Oğlak burçları olaylara ve kişilere karşı ihtiyatlı davranırlar. Evlenmek ve aile sahibi olmak isterler ve çok iyi bir baba ve eş olurlar. Sessiz, sakin ve soğuk görünseler de son derece esprili kişilerdir. dayanıklı ve sabırlı olan Oğlak burcu, zorluluklarla mücadele eder ve asla eğilmez. İnatçılıkları ile de meşhurdurlar ve olaylara karşı genel olarak kötümser bir psikolojiye sahiptirler. Hırsları ve ihtirasları sayesinde başarıya ulaşırlar ve işyerinde genellikle otoriter kişilerdir. Yalnız kalmaktan hoşlanan Oğlaklar, kindar kişilerdir.

Oğlak Kadını

Neşeli ve dürüst kadınlardır. Eğitime ve kültüre çok önem verirler. İş konusunda yılmadan çalışırlar ve işkoliktirler. Hırslı ve inatçı yapıları ile hedefe kitlenip amaçlarına ulaşmak için her şeyi yaparlar. Genel olarak karamsar bir yapıya sahiptiler ve bu nedenle biraz somurtkan ve soğuk görünebilirler. Güçlü bir karaktere sahip olan Oğlak kadınının özgüveni çok yüksektir. Paraya çok önem verdikleri gibi cimriliğe varacak kadar tutumludurlar. Genellikle az arkadaşa sahiptirler çünkü herkese güvenmezler. Her konuda ölçülü olmaya özen gösterirler ve böyle kişilerle görüşmekten hoşlanırlar. Dürüstlüğe ve nezakete çok önem verirler. İş ile ilgili konularda gözleri hiçbir şeyi görmez ve çok sert, hırslı bir amir olurlar. Evlendikleri zaman çok iyi bir anne ve eş olurlar ancak aşırı sahiplenme ve koruyucu tavırları nedeni ile sıkıntılar yaşayabilirler.

Oğlak Erkeği

Arkadaşlığa çok önem veren Oğlak erkekleri fedakarlık konusunda ün yapmıştır. Genel olarak kuralları olan kişilerdir ve işkolik yapıları nedeni ile özel hayatlarını ihmal ettikleri de sıklıkla görülür. Hırslı kişilerdir ve işlerinde en yüksek konuma gelmek için her zaman çok çalışırlar. Genel yapıları itibariyle soğuk görünürler ancak normalde çok duygusal kişilerdir. Duygularını kolay kolay belli etmezler. Maddiyata çok önem verirler ve para ile ilgili konuları her zaman titizlikle değerlendirirler. Zengin olmak isteyen Oğlak erkekleri azimli kişilerdir. İnsanlara karşı sevecen bir yapıları vardır. Düzene düşkün oldukları gibi, iş konusunda son derece disiplinli kişilerdir. İnatçılıklarından dolayı burunlarının dikine giderler. Özgürlüğüne de düşkün kişiler olduklarından, kendilerine baskı kuran kadınlarla anlaşamazlar. Çalışmaktan asla şikayet etmeyen Oğlak erkekleri hem çok iyi para biriktirir, hem de kısa sürede zengin olurlar. Evlendikleri zaman ailelerine çok düşkün bir eş ve baba olurlar. İdeal bir eş oldukları gibi kıskanç erkeklerdir.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar