Sponsorlu Bağlantılar

Hafta sonu rehavetinden kurtulamayan pek çokları gibi Pazartesi tam anlamıyla lanetli bir gün gibidir. Yoğun bir çalışma temposunun başlamasını haber veren bu güne kimsenin kanı ısınmaz bir türlü. Yataktan kalkmak bir işkenceye, işe gitmek ise tam bir külfete dönüşür. Eski bir at hastalığı ismi olan Pazartesi sendromuna yakalanan milyonlarca insandan biriyseniz yapacağınız birkaç küçük değişiklikle haftaya çok daha keyifli ve motive olmuş halde başlayabilirsiniz. İşte yapabileceklerinizden bazıları:

iyi-bir-kahvalti

Erken kalkın, ama mutlaka kalkın ve aynaya gülümseyin, yapabilirsiniz! Çok zor görünse de, sabah erken kalkarak haftaya en iyi başlangıcı yapmış olursunuz. Bunun için Pazar gecesi erken yatmayı alışkanlık haline getirirseniz, çalar saatle olan kavganız çok daha kısa sürecektir. Kalktığınızda güne gülümseyerek başlamak da o günün Pazartesi olduğunu bir an için de olsa unutturacaktır. Haftaya yenilenmiş ve dinlenmiş biri olarak başlamanın en iyi yolu, güzel bir duş, temiz kıyafetler ve bakımlı bir surattır. Kendinizi ne kadar güzel görürseniz haftaya da öyle başlarsınız. Yola çıkmak için hala vaktiniz varsa mutlaka meyve suyu veya kahveyle beraber güzel bir kahvaltı yapmayı da ihmal etmeyin.

randevu

Pazartesi sendromu için alabileceğiniz önlemlerden biri de akşam için sevdiğiniz bir arkadaşınızla önceden plan yapmanız olabilir. İş çıkışı içeceğiniz bir kahve veya çıkacağınız bir yemek, size Pazartesi için motivasyon kaynağı olabilir. Hatta flört ettiğiniz biri varsa mutlaka Pazartesilere randevu verin, haftaya ne kadar heyecanlı ve istekli başlayacağınıza kendiniz bile inanamayacaksınız.

ofis-sikligi

Gün içinde bakışların ve dikkatlerin üzerinizde olması sizi çok daha motive edeceğinden, ofisin en şık kişisi olabilirsiniz. Özellikle Pazartesileri için alıp henüz giymediğiniz giysileri giymeyi deneyebilir, en şık saç şeklinizi yapabilir ve sevdiğiniz aksesuarları takabilirsiniz. Haftaya dinamik ve güzel başlamak başkalarını da kıskandırmanıza neden olacaktır. Unutmayın rekabet iyidir.

aksam-yemegi

Öğlen yemekleriniz için iş arkadaşlarınızla alışveriş yapabilir veya sohbet ederken açık havada harika bir yemek yiyebilirsiniz. Bu arada haftanın geri kalan günleri için plan yapmaya da başlamanız hiç de fena olmayacaktır. O günün Pazartesi olduğunu unutup birden kendinizi hayatı dolu dolu yaşayan biri olarak görecek ve her halukarda haftaya harika bir başlangıç yapabileceksiniz.

is-arayin

İşiniz sizin için sıkıntı ve stres kaynağı ise, öncelikle size uygun bir iş aramanın vakti gelmiş demektir. Bunun için de elbette Pazartesileri muhteşem bir seçenek olacaktır. Tüm iş ilanlarına haftanın başında başvurma ihtimali sizi sevdiğiniz işe biraz daha yakınlaştıracaktır.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar