Sponsorlu Bağlantılar

Kısa süre içinde pratik makyaj yaparak hemen dışarı çıkmak ve gün boyu güzel görünmek zor değil. Pratik makyaj nasıl yapılır merak ediyorsanız, önerilerimizi okuyun.


 

Makyaja başlamadan önce cilt temizliğinizi yapmalı ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Özellikle soğuk havanın cildinizde oluşturabileceği olumsuzluklardan korunmak için nemlendiricinizi düzenli olarak kullanmalısınız. Boyun bölgenizle fark oluşturmayacak doğru tonda bir fondöteni fırça yardımı ile sürerek başlayıp, hemen üzerine pudra sürerek sabitlemeniz gerekiyor.

 eyeliner-makyaj-ornegi

Gözaltlarınızın da fondöteninize uygun bir ton kapatıcı ile düzgün görünesini sağlayabilirsiniz. Hatta yeni çıkan fondötenlerde gözaltlarına da sürülen ürünler de mevcut olduğundan, bu ürünleri kullanarak çok daha hızlı ve pratik makyaj yapabilirsiniz.

pratik-makyaj-nasil-yapilir

Göz farı için highlighterınızı göz kapaklarınıza sürebilir veya çok açık tonlarda bir far tercih edebilir ve üzerine doğrudan ye liner çekebilirsiniz. Rimel de sürdüğünüzde gözleriniz çok daha belirgin ve kısa sürede harika bir görünüme kavuşacaktır. Kaş diplerinize aydınlatıcı tonlarda bir far sürebilir veya highliterınızı direkt olarak kaş diplerinize uygulayabilirsiniz. Daha çarpıcı bakışlara sahip olmak ve iri gözler yaratmak için gözaltlarınıza beyaz kalem çekebilir ve alt kirpik diplerinize de kalem sürebilirsiniz. Tabi onlara da rimel uygulamayı unutmayın.

pratik-makyaj

Gün boyu kalıcı olması için elmacık kemiklerinize veya yüz tipinize uygun olarak şakaklarınıza doğru krem allık kullanın. Şeftali tonları pratik makyajınız için en doğru renk seçimi olabilir. Son olarak da herhangi bir parlatıcı kullanarak dudaklarınızı öne çıkarabilirsiniz. Doğal bir görünüm için açık pembe veya nude tonlarda bir ruj seçebilirsiniz.

 dogal-makyaj

 

 Doğal makyaj nasıl yapılır merak ediyorsanız buradan ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar